KÜÇÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

KÜÇÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00855181
Şehir : İstanbul / Başakşehir
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Bulunduğu Kat : 11
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 19.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1818 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
22.11.2018 14:30
Satış Yeri
:
Tevfikbey mahahllesi halkalı caddesi no:146 ceza adliye binası girişkat satış odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KÜÇÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ
2017/1818 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAPUKAYDI :. İstanbulİli ,Başakşehir ilçesi Hoşdere mahallesi559ada 1 parsel sayılı14.493,95 m2 alanlı b.a.k 2 adet bina otopark havuz ve arsasının 85/14494 arsa paylıA1 Blok 11.kat 47 noludairenin tamamıHarun Oğlu Hasan KARAKAYA adına kayıtlıolduğudosyasında bulunantapuyazısından anlaşılmıştır.
İMARDURUMU:Dosyasında bulunan Başakşehir ilçesi Bahçeşehir 2.kısım mahallesi Hoşdere 559 ada 1 parsel sayılı söz konusu parsel bugün itibariyle 1/1000 ölçekli 07/02/2003 onay tarihli Bahçeşehir sıvat yeşiltepe mevkii –dereköy çiftliği mevkii Revizyon Uygulama imar planı kapsamında konut alanında kalmakta olup blok nizam E:1,50 olmak üzere plan notu ve yönetmelik şartlarında yapılaşmaya haiz olduğu dosyasında bulunan imar durumundan anlaşılmıştır.
Satışa konu taşınmaz; İstanbul İli , Başakşehir İlçesi Bahçeşehir Hoşdere mahallesi Nezih Barut Sok sprodon Kuleleri no:11 adresinde mevcutTapunun559 ada,1 parsel sayılı 14.493.95m2alanlıarsa üzerinde 2 Bloktan oluşan B.AK bir çok yapının mevcut olduğu görülmüştür.Değer tespitine konu olan mesken A1 Blok 11 .kat 47nolu meskendir. Keşif günü yapılan incelemelerde yapıdabulunan mesken : 3oda , 1 salon mutfak , Hol,antre banyo , balkon vewc ‘ denmüteşekkil olup meskenin oda ve salon taban alanları 1.sınıf parke, araıslak alanlarıhol,antre ,mutfak ,banyo ,wc gibi yerlerin taban alanlarının tamamı 1.sınıf seramik , mesken saten boyalı ,karton piyerli,gizli ışıklı elektriği , suyu mevcut doğalgazısıtma sistemli, mutfakdolapları 1.sınıf mobilya tezgahı granit duvarlarırenklifayans, banyosuklozetli lavabolu ,duşakabinli, duvarlarırenklifayans , içdoğramaları kapı kanat ve kasaları mobilya kapı ,dış doğramaları pencere kanat vekasalarıçift campimapen tahmini olarakmesken 140,00m2 alanlıolduğu görülmüştür.Meskenin iyi bir konumdabahçe peyzajlı,güvenlikli,kameralı, havuzlu ,otoparklı ve site şeklinde olduğu görülmüştür
Bulunduğu mevkii, imarı, yüzölçümü, halihazır durumu, civarındaki emsal emlak alım ve satım rayiçleri, ulaşımı, iş merkezlerine, mezkur yerlere, ana artere, alışveriş merkezlerine yakınlığı, belediye hizmetlerinden yararlanma durumu, inşaatında kullanılan malzeme ve işçilikkalitesi,yıpranma payı, olduğugibikullanılması halinde getirebileceği geliri, değerine tesir eden tüm etkenler ile günün ekonomik koşulları da göz önüne alınarak mezkur taşınmazın bu günkü bedeli 450.000.00 TL dir.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : dosyasında
1. Satış Günü : 22/10/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 22/11/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Tevfikbey mahahllesi halkalı caddesi no:146 ceza adliye binası girişkat satış odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1818 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR