GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00855140
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : İNCİLİ PINAR MAH. / KARŞIYAKA
Oda Sayısı : 3+1
: 170
Bulunduğu Kat : 8
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 20.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/4226 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
281000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.10.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
07.11.2018 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu -Gaziantep Adalet Sarayı Şehitkamil / Gaziantep

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ
2016/4226
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 616 Ada, 7 Parsel, İNCİLİPINAR Mahalle/Köy, 15 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Gaziantep ili Şehitkamil ilçesi,İncilipınar mahallesi, Ada 616, Parsel 7 de kayıtlı bulunan, parselin tamamı 3517 m2 olan, kat irtifakına göre borçlunun parsel içerisinde B Blokda 6300/351700 arsa paylı 8.normal kattaki 15 nolu bağımsız bölüm olan mesken.Taşınmazın tapu kayıtlarında kat irtifakında belirtildiği gibi B Blokda 8.normal kattaki 15 nolu mesken olan bağımsız bölüme girildiğinde buranın mesken olarak düzenlenmiş olduğu, kendi içinde üç oda, misafir salonu ve müştemilatlarını olduğu görülmüştür.Daire doğu -batı-kuzey cephelidir.Mesken olarak düzenlenmiş bu yapı betonarme olarak yapılmış, duvarlar ince sıva üzeri macunlu yağlı boyalıdır, ıslak zemin tabanları mermer ile kaplıdır, oda tabanları ve misafir salonu taban ise ahşap parke ile kaplıdır, iç doğramalar ahşap olup üzeri yağlı boyalıdır, dış doğramalar ise PVC den imal edilmiştir, mutfak, lv. wc. Banyo duvarları fayansla kaplıdır, bu meskenin inşaat alanı ise 190 m2 dir. Kullanım alanı ise 170 m2 olarak tespit edilmiştir.Konu edilen bu taşınmaz kaloriferle (kombi) ısıtılmaktadır, bina asansörlüdür, bu taşınmaz şehrin batısında merkezi bir bölgede bulunmaktadır, taşınmazın çevresi genellikle yapılaşmış olup, bu çevre yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapıiaştığı görülmüştür. Taşınmazın her türlü belediye hizmetlerinden faydalandığı görülmüştür, yakın çevresinde Eski Yinpaş AVM bulunmaktadır, adres olarak ise İncilipınar Mahallesi 11 nolu sokak no.l 1 Huzur Apt. kat 8 daire no. 15 olarak tespit edilmiştir.
İmar Durumu : İmarda olup,imar planında ticaret yapı adasına gelmekte olduğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 281.000,00 TL
KDV Oranı : %8 - 05.05.2018 tarih ve 30412 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 2018/11674 Karar sayılı Bakanlar Kurulu Kararı doğrultusunda 31.10.2018 tarihine kadar yani taşınmazın 1.artırmada satılması halinde kdv oranı % 8 olarak uygulanacak olup, sürenin uzatılmaması ve Resmi Gazetede yayınlandığı üzere 31.10.2018 tarihinde bitirilmesi halinde yani 2.artırma tarihinde satılması halinde KDV oranı% 18 olarak uygulanacaktır.
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 12/10/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 07/11/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu -Gaziantep Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4226 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.16/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR