MERSİN 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

MERSİN 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00855114
Şehir : Mersin / Yenişehir
Oda Sayısı : 4+1
: 147
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 29.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5171 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
09.11.2018 15:00
Satış Yeri
:
Mersin Adalet Sarayı Zemin Kat İcra Müdürlükleri Mezat Salonu (Z20) Akdeniz Mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 3. İCRA DAİRESİ

2017/5171 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Mersin İli Yenişehir İlçesi Bahçe M. Silifke Caddesi Mevkii, 324Ada, 429 Parsel, portakal bahçesi nitelikli ana taşınmaz üzerine kurulu Tapu kaydında 495,00 Yüzölçümlü görülen, 130/1485 Arsa Pay/Payda, 4. Kat, 8 Nolu Bağımsız Bölümde kain mesken cinsindeki tam hisseli taşınmaz dosyamıza sunulan bilirkişi raporuna göre; Konum olarak taşınmaz Tulumba Katlı Kavşağının güney doğusunda, İsmet İnönü Bulvarına cepheli, Silifke Caddesinin yaklaşık 60 m güneyinde, 1120 sokak üzerinde yer almaktadır. Ulaşım İsmet İnönü Bulvarı ve Silifke Caddesi üzerinden geçen toplu taşıma araçları ve özel araçlar ile kolaylıkla sağlanmaktadır. Her türlü alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın Yenişehir Belediyesinde bulunan dosyasının incelenmesinden ve verilen bilgiden ana taşınmazın Mersin Belediyesince verilen 30/10/1985 Tarih ve 7/25 nolu inşaat ruhsatına göre, bitişik nizam B+Z+4 katlı, betonarme karkas olarak inşa edildiği, değerlemeye konu dairenin, 29/06/1988 tarih, 31/37 sayılı yapı kullanma izin belgesinin alınmış olduğu anlaşılmıştır. Ana taşınmazın dışı sıvalı akrilik boyalıdır. Apartman giriş kapısı alüminyum kapı, giriş zeminleri karo, yan duvarlar yarıya kadar mermer, merdiven basamakları ve kat holleri karo kaplıdır. Merdiven korkulukları ahşap-demir profil korkuluktur. Asansör bulunmaktıdır. Merdiven kovası sıvalı plastik boyalıdır. Değerlemeye konu meskenin bulunduğu ana taşınmaz, B+Z+4 kat üzerine inşa edilmiş, bodrum katta 6 adet depo, zemin katta 6 adet dükkan her katta 2 daireden, 4 katta, asansörden çıkışta sol kol üzerinde kalan, doğu-batı cepheli dairedir. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap, ıslak hacim kapıları pvc kapıdır. Pencere doğramaları pvc doğramadır. Zeminler mermer kaplı, duvarlar sıvalı plastik boyalıdır. Islak hacim zeminleri ve yan duvarları seramik kaplıdır. Mutfak tezgahı suni mermer, dolaplar mdf, duvarları seramik kaplıdır. Balkonlar kısmen alüminyum, kısmen de demir korkulukludur. Tavanlar dekoratif seprme sıvalı kartonpiyer uygulamalıdır. Antre ahşap dekorludur. Daire, 4 oda+salon+mutfak+banyo+lavabo-wc+antre-hol ve 3 adet balkondan oluşmaktadır. Dairenin balkonlar dahil net kullanım alanı yaklaşık 147 m2 dir.
Adresi : Pirireis Mah. 1120 Sok. Karakurtlar Sitesi D Blok, No:9, 4/8 Yenişehir Mersin
Yüzölçümü : 495 m2 Arsa Payı : 130/1485
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli uygulama imar planı örneğine göre ana taşınmazın imar planında BL-5 olarak gösterilen, blok nizam 5 kata imarlı konut alanı olarak işaretlidir.
Kıymeti : 220.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/10/2018 günü 15:00 - 15:05 arası

2. Satış Günü : 19/11/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mersin Adalet Sarayı Zemin Kat İcra Müdürlükleri Mezat Salonu (Z20) Akdeniz Mersin
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Taşınmaz satış ilanı ilgililere tebliğe çıkarılmış olupİİK. .nun127. Maddesi gereği işbu satış ilanı tebliğ edilemeyen ve adresi bilinmeyenler için tebligat yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5171 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR