TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00855006
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / ESKİCAMİ
Oda Sayısı : 2+1
: 64
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 19.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/96 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.10.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
07.11.2018 14:30
Satış Yeri
:
Köprübaşı Mevkii, Adliye Ek Hizmet Binası 2. İcra Dairesi Süleymanpaşa/Tekirdağ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ
2018/96 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1-Taşınmazın Tapu Kaydı Ve Diğer Özellikleri:Tekirdağ ili , Süleymanpaşa ilçesi , Hürriyet mahallesi , 2311 Ada, 266 Parsel, 7353,38m² Yüzölçümlü,Kat irtifaklı, Arsa nitelikliana taşınmazda, E-2 Blok,1. Bodrum Kat, 1 No'lu 64/6724 Arsa Paylı, mesken nitelikli taşınmaz adres olarak; Hürriyet Mah. Bağlar Yurdu Cd. No: 46/5 adresinde yer almaktadır. Şefaat camisine yakındır. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Civarın talep gören konut alanında kalmaktadır. Taşınmazın içinde bulunduğu ana bina bodrum + zemin+ 1 normal katlı betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Bodrum, Zemin ve Normal katlarda 2'şer daire bulunmaktadır. Yeni inşa edilmiş bir binadır, yıpranması yoktur.Sitede yaşam henüz başlamamıştır. Deniz ve doğa manzaralıdır. Çevre düzenlemesi yapılmış olup yüzme havuzu mevcuttur.Asansörlü ve doğalgaz sistemli kaloriferlidir. Kaya inşaat Tekirtepe life olarak isimlendirilmiştir. Meskenin brüt alanı yaklaşık 64,00 m² dir.2 oda+salon ve mutfak müşterek + banyo ve balkon hacimlerinden ibarettir. Pencereler ısıcamlı PVC , Dış kapısı çeliktir. Oda ve salon zeminleri laminat parke, ıslak alanlar seramik kaplıdır. Duvarlar plastik boyalıdır.Doğalgaz tesisatı dairenin dış kapısına kadar çekilmiş, ancak sayaç takılmamıştır. Arazi meyilli olduğundan zemin kat görünümlüdür.Binanın inşasında standart olduğu kabul edilen kaliteli malzemeler kullanılmıştır. Denilmiştir.
İmar Durumu :Taşınmazın, İmar Planları İçerisinde, A-2 Ayrık Nizam 5 Katlı Konut
Alanında Kaldığı Belirtilmiştir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 18.01.2017 Tarih Ve 1201 Yevmiyeli Yönetim Planına İlişkin Beyan
1. Satış Günü : 04/10/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 07/11/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri:Köprübaşı Mevkii, Adliye Ek Hizmet Binası 2. İcra DairesiSüleymanpaşa/Tekirdağ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/96 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR