GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00854498
Şehir : Kocaeli / Gölcük
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : Yok
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 18.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/200 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2018 15:40
İkinci Satış Günü
:
02.11.2018 15:40
Satış Yeri
:
Gölcük Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Gölcük/Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GÖLCÜK İCRA DAİRESİ
2018/200 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Gölcük İlçe, 5449 Parsel, Değirmendere Mahalle/Köy, 5.KAT 19Bağımsız Bölüm Satış konusu taşınmaz Kocaeli Büyükşehir belediyesi ve Gölcük belediyesinin imar planı sınırları içindedir.Satış konusu taşınmazın içinde bulunduğu binanın dışı sıvalı ve boyalıdır.Çatısı vardır.Bu taşınmaz belde merkezinde olup Cumartesi günleri kurulan semt pazarına,Kocaeli-Yalova devlet karayoluna ve okula yakındır.Ulaşım sorunu yoktur.Keşif günü bu mesken kapalı olduğu için mimari projesinden bakarak özelliklerini belirledik. .Daire binanın arka(güney) tarafında son katın altındaki dairedir.Satış konusu taşınmaz olan bu daire 3+1 (3 oda,1 salon) olarak yapılmıştır.Mutfak,banyo,WC ve giriş holü dairenin diğer iç mahallerini teşkil etmektedir.Dava konusu dairenin pencere doğramaları pvc olup,kapıları ahşaptır.Tavanlar tavan boyası ile duvarlar da plastik boya ile boyanmıştır.Salonun ve odaların tabanı laminat parke ile kaplanmıştır.Mutfak,hol,banyo ve WC nin tabanı kalebodur yapılmıştır.Dairenin balkonu vardır.WC nin ve banyonun duvarları fayans yapılmıştır.Dairenin bulunduğu bina elektrik,su,kanalizasyon,doğalgaz gibi devlet hizmetlerinden yararlanmaktadır.Bu dairede doğalgaz vardır. Kombili ve kaloriferlidir.Dairenin alanı 100 m2 dir.Borçlunun hissesi tamdır.
Adresi : Değirmendere merkez mah.3020.sok 5.kat No:16/Gölcük
Yüzölçümü : 722,09 m2
Arsa Payı : 116/2068
İmar Durumu : Ayrık nizam,3 katlı,TAKS=0,40 ve KAKS=1,20 olmak üzere “Konut Alanında” kalmaktadır.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı-kat mülkiyetine çevrilmiştir.
1. Satış Günü : 03/10/2018 günü 15:40 - 15:50 arası
2. Satış Günü : 02/11/2018 günü 15:40 - 15:50 arası
Satış Yeri: Gölcük Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Gölcük/Kocaeli
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/200 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR