KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00852502
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : GÜZELÇAMLI MAH. / KUŞADASI
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 15.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2333 TLMT
Muhammen Bedeli
:
160000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.10.2018 10:20
İkinci Satış Günü
:
09.11.2018 10:20
Satış Yeri
:
Kuşadası İcra Müdürlüğü Satış Bürosu-Kuşadası Adliyesi Zemin Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KUŞADASI
İCRA DAİRESİ
2018/2333 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın, Kuşadası, Güzelçamlı, 688 ada 1 parsel, 2. Blok, 1 nolu bağımsız bölüm taşınmazın satışıdır. Taşınmaz Güzelçamlı Mahallesi Kaynakkent toplu konut alanı Funda Konut Yapı Kooperatifi 48B kapı numaralı2.Blok içerisinde 1 no’lu dairedir. Meskenin bulunduğu alan karayoluna yaklaşık 220 mt. güzelçamlı mahallemerkezine yaklaşık 4 km. denize kuş uçuşu 2 km mesafededir. Ulaşımıkolaydır.Mesken kapalıdır ve değerlendirmeler dış görünüm , site başkanından alınan bilgiler , konum özellikleri ve proje bilgilerine göre yapılmıştır.Bina giriş kapısı camlı demir doğramadır. Asansörsüz binadır.Bina içi merdiven ve sahanlık kaplamaları mermer kaplamadır. Bina içi merdiven korkulukları demir doğramdan yapılmıştır.Projesine göre Salon, mutfak,2 oda,wc ve banyodan oluşmaktadır.90 m2 kullanım alanlıdır.Dış doğramalar pvc dir. Üstlerinde demir kepenk vardır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Zemin kaplamaları seramiktir.İç kapılar panel kapıdır. Mutfak hazır mutfaktır.Site çevre düzeni yapılıdır, Site içi yollar ve siteye ulaşan yollar parke döşelidir.
Yüzölçümü : 3.139,54 m2Arsa Payı : 1/32
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarına göre “TOPLU KONUT ALANIAYRIK NİZAM 4 KAT Konut “ imarlıdır.
Kıymeti : 160.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz ve ipotek şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 09/10/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 09/11/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Kuşadası İcra Müdürlüğü Satış Bürosu-Kuşadası Adliyesi Zemin Kat -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2333 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/08/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR