ANKARA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00852004
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : HİLAL MAH. / YILDIZ
: 65
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 14.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/6082 ESAS
Muhammen Bedeli
:
260000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.10.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
05.11.2018 11:00
Satış Yeri
:
Anafartalar Mah. Etlik cad No:3 Altındağ Ankara adresinde bulunan Dış kapı ek hizmet binası yan tarafı yeni 2 nolu mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
13. İCRA DAİRESİ
2017/6082 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 26935 Ada, 5 Parsel, Hilal Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Konutun bulunduğu bina köşe parselde olup bina giriş kapısı sokak arka tarafındadır. Bina betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina 2 bodrum kat, zemin kat ve 3 normal kat olarak yapılmıştır. Bina girişi kottan dolayı bodrum kattan yapılmaktadır. Binada katlarda 2 şer daire olmak üzere toplam 12 daire bulunmaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Satışa konu taşınmaz zemin katta olup giriş kapısı çelik doğramadır. 3 oda, salon, mutfak, Antre-Koridor, Banyo Wc(kiler olarak kullanılmaktadır) ve 1 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Mesken Antre-koridor zemini ve ıslak zeminler seramik döşeli olup duvarları boyalıdır. Salon, odoa zeminleri ahşap laminat döşeli olup, duvarları boyalıdır. Dairenin iç kapıları ahşap kapı olup, pencereleri ısıcamlı ahşap doğramadır. Meskenin ısınma kombili kat kaloriferi ile sağlanmaktadır. Balkon hariç net 65 m2 dir.
Adresi : Taşınmaz Ankara ili Çankaya ilçesi Hilal Mah. Tayland cad 686. sk. Lazer apt. No:8/3 adresindedir.
Yüzölçümü : 65 m2
Arsa Payı : 53/589
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 01/10/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 05/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Anafartalar Mah. Etlik cad No:3 Altındağ Ankara adresinde bulunan Dış kapı ek hizmet binası yan tarafı yeni 2 nolu mezat salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6082 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR