İSTANBUL ANADOLU 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00851170
Şehir : İstanbul / Kadıköy
Semt-Mahalle : BOSTANCI MAH. / BOSTANCI
: 90
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 11.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/582 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
600000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2018 14:20
İkinci Satış Günü
:
24.10.2018 14:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 6. İCRA DAİRESİ

2017/582 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : TAPU BİLGİSİ: İSTANBUL İLİ KADIKÖY İLÇESİ BOSTANCI MAH.646 ADA, 197 PARSEL SAYILI 597 M2. YÜZÖLÇÜMLÜ1830/A21500 ARSA PAYLI 2.KAT 8 NOLU TAŞINMAZ
Gayrimenkul Kadıköy ilçesi Bostancı Mahallesi, Hazan Sokağına cepheli ve bu sokaktan 5 kapı numarası alan yerde bulunan , betonarme karkas sistemde yapılmış bodrum+zemin+üç normal katlı"Gül Apatrmanı'nın 2.kat 8 nolu dairesi olduğu tespit edilmiştir. Bina takriben 31 yıllık bir binadır. Söz konusu taşınmaz Emin Ali Paşa caddesine paralel bir sokak olan Hazan Sokağına cephelidir. Güney batısında Mehmet Karamancı İlköğretim okulu bulunmaktadır. 438mt. güneyinde Bağdat Caddesine ulaşılmaktadır. 381 mt. kuzeyinden dolmuşların ve otobüslerin geçtiği Şemsettin Günaltay caddesi bulunmaktadır.
Onaylı Projesinin incelenmesi sureti bina hakkında bilgi edinilmiştir. Binaya ait ruhsat Kadıköy Belediyesi tarafından 1988 yılında 88/6002 sayfa numarası ile verilmiştir. Binanın bodrum katında sığınak, kapıcı dairesi su deposu gibi ortak alanlar ile 2 nolu işyerine ait depo bulunmaktadır. Binanın zemin katında iki adet dükkan iki adet daire bulunmaktadır. Binanın normal katlarında her katta üç adet daire bulunmakta olup 11 ve 12 nolu bağımsız bölümlere ait yerler çatı katlıdır. Binada 11 daire iki dükkan olmak üzere 13 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.
Söz konusu dairenin yerinde incelenmesinde ve ilgili belediyesine gidilerek onaylı projesi incelenmesi sureti daire hakkında bilgi edinilmiştir. Daire yoldan bakıldığında solda kalan daire konumundadır. Dairenin girişte bir antre, antreye açılan balkonlu (balkon iç ışıklığa bakmaktadır.) Mutfak balkonlu salon ile bir koridorla birisi balkonlu üç yatak odası tuvalet ve banyo mahallerinden ibaret olduğu tespit edilmiştir. Yer döşemeleri hol, mutfak, ıslak zeminlerde karo kaplama olup salon ve yatak odalarda parke kaplıdır. Mutfakta tezgah alt ve üst dolapları mevcut olup banyoda lavabo, klozet ve küvet bulunmaktadır. Daire net 90 m2. yüzölçümlüdür.
Bina vasat malzeme ve işçilikte inşa edilmiş olup, binada su ve elektrik, kalorifer tesisatları vardır.Lokasyon olarak merkezi bir konumda olup her türlü ulaşım olanakları vetüm belediye hizletlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : İstanbul ili Kadıköy ilçesi Bostancı Mah. Hazan Sokağınacepleli no.5 2.Kat 8 nolu daire
Yüzölçümü : (90m2)
Arsa Payı : 1830/21500(arsa pay/payda)
İmar Durumu : Kıymet takdiri istenen taşınmazın dosyasında mevcut Kadıköy Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğü'nün 04.08.2017 tarih E:48837 sayılı imar durumu yazısında Kadıköy ilçesi Bostancı Mah. 167 pafta 646 ada, 197 parsel sayılı yer, 11.05.2006 t.t.li 1/1000 ölçekli Uygulama imar planı ve plan notu tadilatları ve lejandı değişikliğine göre Yençok: 15 kat. MaxTAKS: 0,35 maxKAKS:2,07 ayrık nizam "Konut Alanı"nda kalmakta olduğu ancak mevcut teşekkülden dolayı 197 parsel bitiğinde 63 ve 200 parsellerle birlikte değerlendirileceği belirtilmektedir.
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 25/09/2018 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 24/10/2018 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/582 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR