MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00849826
Şehir : Muş / Merkez
Semt-Mahalle : YEŞİLYURT MAH. / MERKEZ
Oda Sayısı : 3+1
: 123
Binadaki Kat Sayısı : 5
Bulunduğu Kat : 5
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 09.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/26 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
23.10.2018 10:30
Satış Yeri
:
Muş Adliyesi Muş İcra Müdürlüğü Kalemi Merkez / MUŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUŞ
İCRA DAİRESİ
2018/26 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muş İli, Merkez İlçesi, 160 Ada, 117 Parsel, ZAFER Mahallesi, B blok, 5.Kat, 13 Nolu bağ. böl. Sayılı, 123,00 m² taşınmaz bodrum + zemin + 6 kattan oluşan betonarme binanın 5.katının 13 nolu bağ. böl. sağ cephede bulunmaktadır. tapu bilgilerinde taşınmaz arsa niteliğinde olup tapuda arsa yüz ölüçümünün 3.594,74 m² olduğu, 13 nolu bağ. alanın borçlu adına tam hisseli olduğu, taşınmazın belediye hizmetlerinden yararlandığı, belediye imar sınırları içide olduğu, sığ dokulu meskun mahalde bulunduğu, asansör ve kalorifer tesisatının olduğu, 3+1 oda, mutfak, banyo ve wc'nin bulunduğu, ıslak hacimler hariç bütün mahal zeminlerinin laminant parke olduğu, mutfak ve ıslak hacim mahallerinin duvarlarının seramik diğer mahallerin alçı sıva üzerine boya olduğu, oda va mutfak kapılarının ahşap, ıslak hacim kapılarının ve bütün pencerelerin pvc olduğu bilirkişi raporundan anlışmakla, istenilmesi halinde bilirkişi raporunda dosyadan ulaşılabeliceği ilan olunur.
Adresi : Yeşilyurt Mah., İstasyon Cad. Mina Yapı, B Blok, Kat, No:13 Merkez Muş
Yüzölçümü : 123,00 m²
Arsa Payı : 73/8609
İmar Durumu : Var (ilk 45 metre bitişik nizam 6 kat konut altı ticaret alanı, geri kalan kısmı ayrık nizamkat konut alanı)
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/09/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 23/10/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Muş Adliyesi Muş İcra Müdürlüğü Kalemi Merkez / MUŞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır

.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/26 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/08/2018(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR