ANKARA 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ANKARA 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00847528
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : PAMUKLAR MAH. / ŞENTEPE
Oda Sayısı : 4+1
: 188
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 03.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/265 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.09.2018 11:35
İkinci Satış Günü
:
17.10.2018 11:35
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
25. İCRA DAİRESİ
2016/265 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Yenimahalle ilçesi, Pamuklar Mahallesi, Kızılcahamam Caddesi, Yıldız Apartmanı, No : 54/5 adresinde bulunmaktadır.
Ana Bina ve Özellikleri :Taşınmazın yer aldığı bina betonarme karkas ve 2'li bitişik nizamlı olarak inşa edilmiştir. Bina ara parsel üzerine inşa edilmiş olup, bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat ve çatı arası kattan oluşmaktadır. Binada kat irtifakına göre ; zemin katta : 1 adet depolu dükkan 1. ve 2. normal katlarda 2'şer adet mesken, 3.normal katta ise 2 adet çatı aralı mesken olmak üzere toplam 7 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina dış cepheleri BTB ve akrilik boyalıdır. Binanın giriş kapısı demir doğrama olup rüzgarlığı yoktur.
Satışı istenilen Bağımısız Bölüm ve Özellikleri : Daire çatı aralı olup giriş kapısı çelik kasalı kapıdır. Taşınmaz fiili olarak, 3. katta : 1 oda, salon, antre-koridor, mutfak, 1 banyo - wc ve 2 balkon mahallerinden, çatı arası katta: hol, 3 oda, 1 banyo ( oda içinde ), 1 teras hacimlerinden oluşmaktadır. Antre- koridor zemini seramik kaplı olup, duvarları kağıt ve kısmen baskı boyalıdır. Salon ve odaların zemini laminat parke kaplı olup, duvarları kağıt kaplıdır. Çatı arası katta : hol ve 3 oda zemini laminat parke, duvarları baskı boyalıdır. Taşınmazın ısınması doğalgazlı kombili olup kombi cihazı ve panel radyatörleri vardır.
Kullanım alanı : Ankara Büyükşehir Belediyesi, İmar Yönetmeliğinin " Tanımlar " başlıklı 2. bölümün, " Yapı Düzenine İlişkin Tanımlar " başlıklı 18. maddesinin " Konutlarda Net Alan ( Faydalı Alan ) " başlıklı 38. fıkrasındaki esaslara göre, bağımsızın net ( faydalı ) alanı 44 m² lik kapalı teras alanı dahil toplam 188,00 m² olarak ölçülmüştür.
Ankara ili, Yenimahalle ilçesi, Pamuklar Mahallesi, 61535 ada, 7 parselinde kayıtlı 465,00 m² yüzölçümlü arsa üzerindeki " Kargir Apartman " vasıflı ana binada, 3.katta konumlu, 60/465 arsa payına sahip " Çatı Aralı Kullanımlı Konut " nitelikli 5 nolu bağımsız bölümün bulunduğu semt ve mevkii, emsallerin alım - satım rayiçleri, inşa tarz ve evsafı, yüzölçümü, kent ve iş merkezine olan mesafesi, bina içindeki ve bölgedeki konumu, yıpranma payı değerine tesir edecek tüm etkenler ile günün ekonomik koşulları da nazara alındığında, hak ve nesafet kurallarına göre hali hazır durumu itibariyle şerefiyeli arsa payı ve yapı değeri toplam 280.000,00 TL değerinde olduğu hesap ve takdir edilmiştir.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (Mayıs 2018 Tarihli ve 30412 Sayılı Resmî Gazete yayımlanarak yürürlüğe giren 2018/11674 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı uyarınca 150m2 ve üzeri konutların 31/10/2018 tarihine kadar (bu tarih dahil) tesliminde KDV oranı % 8 olarak belirlenmiştir. Taşınmazın teslim tarihinin 31/10/2018 (bu tarih dahil)'den sonra olması halinde kesinleşme tarihindeki KDV Kanununda belirtilen oran üzerinden veya yetkili makamlarca başka bir oranda alınmasına karar verilmesi halinde belirlenecek oran üzerinden ihale alıcısından tahsil olunacaktır.)
1. Satış Günü : 19/09/2018 günü 11:35 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 17/10/2018 günü 11:35 - 11:40 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/265 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR