KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00844734
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : ALPASLAN MAH. / KILIÇASLAN
: 220
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 14
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 28.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2331
Muhammen Bedeli
:
540000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.10.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
02.11.2018 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ

2018/2331 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri : Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Alpaslan Mah. 3353 Ada, 5 Parsel, Kat:6, B Giriş, 1 Nolu Bağımsız bölüm, 29/1800 Arsa Paylı, Mesken nitelikli, tam hisse kayıtlı taşınmaz ihale olunacaktır. Taşınmazın bulunduğu yer itibari şehir merkezinin içinde kalmaktadır. Yapı etrafı kendine benzer yüksek katlı binalardan oluşmaktadır. Bölge olarak üst gelirli insanların tercih ettiği yer konumundadır. Satış Konusu taşınmaz alışveriş merkezleri, camii, okul ve sağlık kurumlarına yakın bir konumda bulunmaktadır. Dolayısı ile taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden yararlanabilecek bir konumda bulunmaktadır. Satış konusu taşınmazın bulunduğu yapı bodrum, zemin ve 14 normal kattan ve betonarme karkas binadan oluşmaktadır. Binanın etrafı üzeri ferforje korkuluklu beton duvarlar ile çevrili olup bahçe içinde otopark, kamelya, çocuk oyun alanları ile peyzaj yerler bulunmaktadır. Yapının çalışır durumda iki asansörü mevcut, her katta 2 daire toplam 28 mesken ve dış cephesi mantolama üzeri silikon bazlı dış cephe boyası ile boyalıdır. Yapının yaşı 10-12 yıllıktır. İhale konusu taşınmaz; 6. katta bulunmakta, brüt alanı 220,00 m2 net alanı 149,00m2 alanlı olarak inşa edilmiştir. Taşınmaz 4 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, antre, ebeveyn banyo, kiler ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Salon ve oturma odasının zeminleri laminat parke, diğer odaların zeminleri ahşap parke, ıslak hacimli yerler ile antre mutfak zeminleri mermer kaplamadır. Tuvalet-lavabo ve banyoların duvarları seramik kaplama olup diğer odalar, salon, antre ve mutfak duvarları saten alçı üzeri saten boyadır. Antre ile salon duvarlarının bir cephesi duvar kâğıdı ile kaplıdır. Salon, odalar, mutfak ve antre tavanlarında alçıpan ile spot aydınlatmalı ters tavan yapılmıştır. Taşınmazın dış kapısı dekoratif çelik, iç kapılar amerikan panel, pencereler ile balkon kapıları ahşap görünümlü PVC’dir.Mutfak tezgâhı çimstone olup altında ve üstünde laminat dolaplar vardır. Tezgâh ile üst dolap arası seramik kaplamadır. Mutfak bulunan balkonun bir kısmı aradaki duvar yıkılarak mutfağa katılmıştır. Taşınmaz merkezi doğalgaz sistemi ile ısıtılmakta cephesi ise güneybatıdır. Tapu kaydında "06/06/2018 tarihli rapora göre; bu bağımsız bölümün/bloğun projede belirlenen bağımsız bölüm numarası/blok numarası ile fiili kullanımı uyumsuzdur." şerhi bulunmaktadır.
Adresi : Alpaslan Mahallesi, Kızılırmak Caddesi, Sinan Sitesi, B Giriş, No:112/11 Melikgazi / Kayseri
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 540.000,00 TL
KDV Oranı : %1 (Alacağa mahsuben satışlar ile özel mevzuat kaynaklı haklar saklıdır)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibi olup dairemizde incelemeye açıktır.
1. Satış Günü : 04/10/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 02/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) Kocasinan / Kayseri
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (7101 S.K. 5. Madde hükmü saklıdır)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan, tapu kaydı ve diğer belge ve bilgiler ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satşı sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi takdirde doğacak zararlardan kendilerinin sorumlu olacakları hususu ile; Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde İ.İ.K.'nın 127. madde hükmü uyarınca işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere tüm ilgililere ihtaren ve ilanen tebliğ olunur.
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2331 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR