İSKENDERUN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

İSKENDERUN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00844060
Şehir : Hatay / İskenderun
Oda Sayısı : 3+1
: 160
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 27.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/358 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2018 14:40
İkinci Satış Günü
:
30.10.2018 14:40
Satış Yeri
:
İSKENDERUN ADLİYESİ ZEMİN KAT İCRA SATIŞ ODASI İSKENDERUN/HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSKENDERUN İCRA DAİRESİ
2018/358 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Özellikleri : Hatay İl, İskenderun İlçe, 1500 Parsel, FRENKÇİFTLİĞİ Mahalle, 31 Nolu Bağımsız Bölüm, Zemin+6 katlı apartmanın 2.kat 31 nolu dairedir.Meskun mahal içinde olup, ulaşım sorunu bulunmamaktadır.Üst gelir grubunun oturduğu bölgede yer almaktadır.Batı tarafında askeriyenin lojmanları yer almaktadır.Karşı tarafta tenis kortu yer almaktadır.Denize 20 m. mesafededir.Alanı 160,00 m2 olan daire 3 oda, 1 salon mutfak, banyo ve wc den ibarettir.Dairenin tüm yerleri ahşap parke döşeli olup mutfakta mutfak dolabı alt ve üst dolap mevcuttur.Mutfak, banyo ve wc nin duvar ve yerleri seramik döşelidir.Merdivenler mermer kaplamadır.Dairenin iç kapıları ahşap dış pencere doğramaları plastik doğramadır.Dairenin duvarları sıva üzeri plastik boyalıdır.Dairenin tümü kartonpiyerlidir.Salon balkon kapısında otomatik panjur kapı bulunmaktadır.Bina 30-35 yıllıktır.
Adresi :Sahil Evler Sahil Apartmanı, No:84/1 B Blok K:2, D:8 İskenderun / HATAY
Yüzölçümü : 2.221,00 m2
Arsa Payı : 142/6663
İmar Durumu:1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı içerisinde yer aldığı Ayrık Nizam 4 kat Konut Alanı olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/10/2018 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 30/10/2018 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri :İSKENDERUN ADLİYESİ ZEMİN KAT İCRA SATIŞ ODASI İSKENDERUN/HATAY
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. " İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur. "
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/358 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR