SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00842501
Şehir : Aydın / Söke
Semt-Mahalle : YENİKENT MAH. / SÖKE
Oda Sayısı : 2+1
: 110
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

SÖKE EKSPRES 25.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/282 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
31.10.2018 10:30
Satış Yeri
:
Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke/ AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SÖKE İCRA DAİRESİ
2018/282 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Aydın ili,Söke ilçesi,Yenikent Mahallesi,Kuşadası yolu mevkii,Özyıldızkent Sitesi,1304 ada,6 parsel,4.615,71 m2 olup, Tapu kaydındaki ana taşınmaz niteliği ,C Blok Tamam, A ve B Blok Natamam Bodrumlu Beş Katlı Apartman ve Arsası olarak geçmektedir.
C Blok,Zemin kat,5 numaralı bağımsız bölüm,1/54 arsa paylı,mesken vasfında taşınmazın tam hissesidir.
Mesken Özellikleri :Meskende ,2 oda,salon,mutfak,banyo-tuvalet bölümleri bulunmaktadır.Giriş kapısı çelik kapı,pencereleri plastik doğramadır.Doğalgaz hattı tesisatı meskenin giriş kapısına kadar getirilmiş durumdadır.İnşaat alanı 110,00 m2 dir.Taşınmaz;Söke şehir merkezine uzak konumdadır.Kuşadası-Söke karayoluna cephesi olan siteye yürüme mesafesinde özel okullar bulunmaktadır.
Adresi : Yenikent Mah.Özyıldızkent Sitesi C Blok No:5 Söke/AYDIN
Yüzölçümü : 4.615,71 m2
Arsa Payı : 1/54
Hissesi : Tam
İmar Durumu :Satışa konu taşınmaz Söke Belediyesi imar planı içerisindedir.''Blok Konut 5 kat''inşaat nizamlıdır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/10/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 31/10/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke/ AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/282 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/07/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR