TRABZON İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00842038
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : KONAKLAR MAH. / BOZTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 103
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ''DEN GÜNEBAKIŞ 22.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/35107 ESAS
Muhammen Bedeli
:
175,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.09.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.10.2018 10:00
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA -TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2017/35107 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Ortahisar İlçe, 167 Ada, 98 Parsel, KONAKLAR Mahalle, YALI Mevkii, A BLOK 2. BODRUM KAT 4 NOLU Bağımsız Bölüm Mesken olup, Bulunduğu konum nedeniyle her türlü belediye ve sosyal hizmetten sorunsuz bir şekilde faydalanabilir durumdadır.Taşınmaz Trabzon İli Şehir Merkezine (Valilik Binasına) kuş uçuşu olarak 6,41 km, karayoluylaysa 8,38 km mesafededir. Taşınmazın bulunduğu mevkii şehir merkezine uzak olmasına rağmen ulaşım problemi bulunmamaktadır. Aynı zamanda taşınmazın Trabzon İlinin yeni gelişmekte olan ve yüksek düzeyde emlak alım satım potansiyeli bulunan Şana ve Yomra mevkilerine yakın konumda bulunması değerini olumlu yönde etkileyen bir unsurdur. A Blok 2. Bodrumun Kat Planına Göre (Mimari Projesine) 4 numaralı bağımsız bölüm; 2 Adet Yatak Odası, 1 Oturma Odası, 1 Salon, 1 Mutfak, 1 Banyo , 1 Wc, 1 Antre, Gece Holü ve 1 Adet Balkon Bölümünden oluşmaktadır. Projesi üzerinden hesaplanan brüt kullanım alanı 103,60 m² dir. 4 numaralı bağımsız bölümün iç dizaynında 1. Sınıf malzeme kullanılmasına rağmen imalatların orta düzeyde bir işçilik kalitesinde yapıldığı görülmektedir. Bağımsız bölümün Isınma sistemi doğalgaz kombilidir. (münferit ısınma sistemli) Isınmanın yanı sıra sıcak su ve ev gazı ihtiyacı doğalgaz abonelik sistemi üzerinden karşılanmaktadır. Arsanın arka cephesindeki parselle arasındaki kot farkı nedeniyle inşa edilmiş olan taş istinat duvarı kıymet takdirine konu bağımsız bölümün önünde yer almaktadır. Dolayısıyla arka cephesi kapalı cepheye bakan bağımsız bölümün ancak yan cephelerinden kısıtlı düzeyde manzara hâkimiyeti vardır. Taşınmaz üzerindeki ipotek konut finansmanından kaynaklı olduğundan; " 5582 Sayılı yasanın 35. maddesi ile 3065 Sayılı KDV Kanununun 17. maddesinin 4. fıkrasına eklenen (ş) bendi uyarınca; "2499 Sayılı Sermaye Piyasası Kanununun 38/A maddesi gereğisatışKDV'den istisnadır.
Yüzölçümü : 3.006,59 m2 (ana parsel arsa)
Arsa Payı : 2/200
İmar Durumu : İskan sahasındadır.3 katayrık nizam inşaata izin verilir.
Kıymeti : 175.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Beyan : Yönetim Planı: 04/10/2013
1. Satış Günü : 20/09/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 16/10/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA -TRABZON
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/35107 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/07/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR