ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00841513
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : KUMLUBEL MAH. / FATİH
: 36
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

SAKARYA 23.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3637 ESAS
Muhammen Bedeli
:
70000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.09.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
15.10.2018 10:00
Satış Yeri
:
7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ

2018/3637 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Eskişehir ili, Tepebaşı ilçesi, Tunalı mahallesi, Sarısu mevkii, 2160 ada, 213 parsel, A ve B bloktan oluşan beşer katlı Betonarme Bina ve Arsası, Blok: B , Kat: 2 , B.B.No: 9, 82 / 2400 arsa paylı, Mesken. Borçlu adına Tam hisse paylı olarak kayıtlıdır. Adresi: Kumlubel mahallesi, Lise sokak, Yiğitcan apt., N: 6, B blok , Kat: 2, D: 9, Eskişehir. İmar Durumu: Uygulama İmar Planında Bitişik nizam dört kat mesken alanına isabet etmektedir. Taşınmazın içinde bulunduğu Ana Bina ; Onaylı Projesine uygun olarak zemin + 3 normal katlı betonarme bina olup , Lise sokak ( genişliği 10 mt. ) üzerinde olup , III.. Sınıf , B grubu yapı sınıfında yapılmış 5-6 yıllık binadır. Meskun mahal içindedir. Bina mevcut haliyle Tepebaşı Belediyesinin, Esgaz ve de Tedaş 'ın hizmetlerin den yararlanmaktadır. Yapı Ruhsat Tarihi 17.10.2011 , Yapı Kullanma Tarihi 15.10.2014 dür. 2018 yılı asgari arsa birim değeri 242,00 TL/m2 ve Bina yapım birim değeri 966,00 TL/m2 dir. Ana binanın ön yüzü batı cephelidir. Binanın dışı akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyanmıştır. Isınma sistemi doğalgaz kombi ile yapılmaktadır. Şehir merkezi Vilayet Meydanına yaklaşık kuş uçumu 2.405 mt. , Prf. Dr. Orhan Oğuz caddesine yaklaşık 68 mt. mesafededir. Binanın yakın çevresinde B-4 katlı yeni yapım binalar , Prf. Dr. Orhan Oğuz ve Derman caddeleri , Bahçelievler Anadolu Lisesi , Çevre Yolu vardır. Ulaşımı kolaydır. Merdivenler mermer kaplıdır. Her katta 3 daire vardır. Orta halli insanların oturduğu bir semttir. Apart Dairenin Özellikleri ; Dairenin net alanı 36,55 m2 olup , 2 oda + antre - mutfak nişi + banyo dan ibarettir. Daire batı-doğu cephelidir. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapılar kaplama pres kapı ve pencereler ısıcamlı PVC doğramadır. Odaların tabanı laminant parke ve ıslak zeminlerin tabanı seramik kaplı , duvarlar ve tavanlar alçı sıva üzeri boyalıdır. Mutfak Nişinde alt-üst kaplama ahşap dolap + mermerit tezgah?evye + tezgah üstü fayans + aspiratör mevcuttur. Banyoda ise duvarlar komple renkli fayans ile kaplı olup, ayaklı lavabo + klozet + duş bataryası vardır. Dairenin önü açık ve bakımlıdır. Kombi odadadır.
Kıymeti : 70.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/09/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 15/10/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3637 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 20/07/2018 Not: Tebliğ edilemeyen ilgililere gazete ilanı tebliğ yerine kaim olacaktır.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR