GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00841252
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : KARATAŞ MAH. / KARATAŞ
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 21.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/125902 Esas
Muhammen Bedeli
:
228833 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2018 11:20
İkinci Satış Günü
:
23.10.2018 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ
2015/125902 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Karataş Mah. 6702 Ada, 4 Parsel, A Blok, 5. Kat, 17 nolu Bağımsız Bölüm.
Özellikleri: taşınmazın konumlu olduğu ana taşınmaz: bodrum+zemin+6 normal kattan olmak üzere toplam 8 kattan oluşmaktadır. Taşınmaz binanın 5. normal katında bina girişinin yol kotunda inşa edilen bodrum kattan verilmiş olması nedeni ile 6. normal kat görünümlü, bina girişine göre sağ tarafta konumlu kuzeybatı, güneydoğu ve kuzeydoğu cepheli 17 bağımsız bölüm numaralı meskendir. Bina girişi, bodrum kat kotundan ve güneydoğu yönden sağlanmaktadır. Binanın giriş ve merdiven zeminleri granit kaplama, duvarları 1,20 m seviyesine kadar mermer kaplama, kalanı plastik boyalıdır. Binanın dış kapısı ve merdiven korkulukları demir doğramadır. Binada 1 adet asansör tırnaktadır. Bina bakımlı durumdadır. Taşınmaz; 3 oda, salon, mutfak, kiler, banyo, İv-wc, antre, hol ve 1 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Meskenin girişinde çelik kapı mevcut olup salon ve odaların zeminleri parke kaplı, antre zeminleri seramik kaplı, duvarları sedef boyalıdır. Mutfak bölümünde ahşap mutfak dolabı, granit mutfak tezgahı bulunmakta olup duvarları fayans kaplama, zeminleri seramik kaplamadır. Islak hacimlerde zeminler seramik, duvarlar fayans kaplamadır. Meskenin iç kapılan ahşap, pencereleri pvc doğrama ve çift camlıdır. 2016 Taşınmaz yapı ve işçilik kalitesi bakımından orta seviyededir. Taşınmaz brüt 145 m2 inşaat alanlı olup net kullanım alanı 130 m2?dir. Meskende ısınma bireysel sistem doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. Meskenin yaklaşık 10 yıllık bir binada bulunduğu görülmüş olup yıpranma payı % 15 olarak alınmıştır.yapının bulunduğu binanın inşaat bedelini hesaplamaya esas yapı sımfı 3-B grubudur. Taşınmazın çevresinde taşınmaz ile benzer özelliklere sahip site olarak düzenlenmiş konut alanları yer almaktadır. Taşınmaz, Akkanet 2 Parkına 150 m, Rıfat Sabiha Kaleoğlu Camiine 60 m, Ayşe - Şahinbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine 120 m mesafededir. taşınmaz; genel itibariyle imarlı ve düzenli yapılaşmaların mevcut olduğu, gelişimi devam etmekte olan bölge sınırlan içerisinde yer almaktadır. Bölge genelde yapı kalitesine bağlı olarak, alt ve orta gelir grubu tarafından yatınm ve yerleşim amaçlı olarak talep görmektedir. Bölgenin ulaşım olanaklan bakımından güçlü olması, süpermarketlere ve eğitim kurumlanna yakın konumda yer alması değerini olumlu yönde etkilemektedir. Bölgede teknik altyapılar tamamlanmış olup bölgenin kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır.
Adresi :Karataş Mah. 103421 Nolu Cad. Işılay Sitesi No:31 A/17 Şahinbey/GAZİANTEP
İmar Durumu :İmar Planı kapsamında, Emsal: 1.35 yapılaşmaya sahip konut yapı adasını gelmekte
Kıymeti : 228.833,50 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 25/09/2018 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 23/10/2018 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/125902 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.19/07/2018
***İş bu ilan tebliğat yapılamayan tüm ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR