ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00840189
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : SÜLEYMANİYE MAH. / BAĞLARBAŞI
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 20.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4385 ESAS
Muhammen Bedeli
:
90000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2018 10:40
İkinci Satış Günü
:
09.10.2018 10:40
Satış Yeri
:
Şanlıurfa Merkez Adliyesi Ana bina Zemin Kat Danışma Arkası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA4. İCRA DAİRESİ
2018/4385 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Özellikleri :Satışa konu taşınmazın tapu kaydı,şanlıurfa ili haliliye ilçesi süleymaniye mh.5694 ada, 8 parselde kayıtlı 307,79 m2 yüzölçümlü,80/500 arsa paylı, 1 kat 4 bb. numaralı mesken vasıflı taşınmazdır. taşınmaz Devteyşti mh.9607 sk. bina no:32 ömerli inş. 1. kat no:4 haliliye/Şanlıurfa adresindedir. taşınmazın batısında 85 mt. uzaklıkta park, 165 mt. uzaklıkta salih özcan bulvarı, doğusunda 100 mt. uzaklıkta İMKB çpl, 570 mt. uzakta açıksu caddesi, güneydoğsunda 300 mt. uzakta şanlıurfa ilkokulu bulunmaktadır.Taşınmaz meskun mahalde, çevresinde 3 katlı binalar vardır.dairenin bulunduğu bina zemin+2 normal kattan oluşan betorname karkas yapıdır.Binanın her katında 2 daire bulunmaktadır.Merdiven basamak ve sahanlık mermer kaplamadır.Daire, 1. katta, merdivenden çıkışta solda, doğu-güney cephelidir.daire 2 oda, 1 salon, 1 kiler,antre,koridor,mutfak,tuvalet,banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır.Dairede yer döşemeleri seramik kaplama,duvarlar sedef boyalı ve tavan plastik boyalı, kartonpiyerli,kapılar ahşap,pencereler pvc doğramalıdır.Banyo ve tuvalet tavana kadar seramik kaplamadır.Mutfak mermer tezgahlı,dolaplıdır.daire dış çelik kapıdır.Daire soba ısıtmalı olup 90,00 m2 alanlı değeri 90.000,00 TL'dir.
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 11/09/2018 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 09/10/2018 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa Merkez Adliyesi Ana bina Zemin Kat Danışma Arkası -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4385 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR