MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00839889
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : GÜZELYALI SİTELER MAH. / MUDANYA
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 19.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/629 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
275000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.09.2018 09:40
İkinci Satış Günü
:
12.10.2018 09:40
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYAİCRA DAİRESİ
2018/629 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Siteler Mahallesi, Fatam Çeşmesi Boğaz Caddesi,Aysunkent Sitesi , 1933 ada, 3 nolu parsel; 4.284,81 m2 6 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası vasfıyle; 3/186 arsa paylı D blok bodrum kat 16 nolu bağımsız bölüm mesken vasfıyle; tam hissesi, borçlu adına kayıtlıdır.
Özellikleri : Kıymet Takdiri'ne konu taşınmaz; her blokta 17 adet Mesken vasfında bağımsız bölümler bulunan 4 bloktan oluşan site içerisinde etrafı çevrili, güvenlikli ve açık otoparklı sitede yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina, Bodrum Kat, Zemin Kat, L, 2., 3., 4. Normal Katlardan oluşan asansörlü ve açık otoparklı 5 Katlı B. A. K. Binadır. Binanın dış cephesinin sıvalı ve akrilik boyalıdır. Blok dış kapısı pvc profil, merdiven sahanlıkları ve basamakları mermer, merdiven korkulukları ahşaptır. Taşınmazın bulunduğu sitenin içerisinde havuz ile ortak alan bahçe yer almakta olup; peyzaj çalışmaları tamamlanmıştır. Taşınmazın bulunduğu bina sosyal ve kamu binalarından yararlanan bir konumdadır. Kıymet takdirine konu taşınmaz D Blokta yer alan yolcu asansörüne göre Zemin katta, fiziki olarak Zemin Katta yer alan, Bina girişi bulunan Zemin katta girişi bulunan mesken vasfındaki bağımsız bölümdür. Bina bütünüyle tamamlanmış olup; tüm bağımsız bölümler kullanılabilir durumdadır. Abonelikler mevcuttur. D Blok Bodrum Katta(yolcu asansörüne göre Zemin katta) yer alan 16 Nolu Mesken vasfındaki bağımsız bölümün; antre, banyo+WC, WC, 3 adet Yatak Odası, Mutfak, Salon, 2 Balkon (ikisi de kapalı ve havuza bakıyor), hol hacimlerinden oluştuğu anlaşılmıştır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar Amerikan panel kapıdır. Pencereler PVC doğramadır. Duvarlar saten alçı üzeri saten boya, banyo+WC ile WC'de tam duvar ile mutfakta 1/3 duvar fayans kaplamadır. Mutfak dolapları, set altı ve set üstü MDFLAM dolaplar ve çimstone tezgahtan teşkil edilmiştir. Banyo+WC ile WC hacimlerinde vitrifiyeler porselen seramiktir. Yer döşemeleri ıslak satıhlarda ve holde; fayans kaplama olup, odalarda ve salonda ise laminat parkedir. Doğalgaz kombili ısıtma sistemi kullanıldığı görülmüştür. Yaklaşık brüt 140 m2, net 128 m2 yüzölçümlüdür.
İmar Durumu : 1/1.000 Ölçekli Güzelyalı Revizyonu İmar Planı kapsamında, KAKS:1,50, Hmax: 15.50 ayrık nizam 5 kat, ön bahçe mesafesi:5,00 m, arka bahçe mesafesi:3,00 m, yan bahçe mesafesi:3,00 m olan konut alanında kayıtlıdır.
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 14/09/2018 günü 09:40 - 09:45 arası
2. Satış Günü : 12/10/2018 günü 09:40 - 09:45 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/629 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR