ANTALYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ANTALYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00838492
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : KARŞIYAKA MAH. / VARSAK
Oda Sayısı : 2+1
: 52
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 16.07.2018
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/7198 ESAS
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.09.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
03.10.2018 14:30
Satış Yeri
:
4. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
4. İCRA DAİRESİ

2016/7198 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Kepez İlçe, 3905 Ada, 2 Parsel, KARŞIYAKA Mahalle/Köy, 8 Nolu Bağımsız Bölüm
TAPU KAYDI: Dosya İçerisinde bulunan tapu kaydına Antalya İli Kepez İlçesi Karşıyaka Mahallesi 3905 ada 2 parsel 2.Kat8 nolu bağımsız bölümün 1/1 tam hissesi borçlu Hüseyin kızı Songül Gür (Sülek)'e ait olduğu anlaşılmaktadır.
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ VE DEĞERİ:
Taşınmazın bulunduğu mevkii Kepez Belediyesi sınırları içindedir. Bölgede tüm altyapı ve belediye hizmetleri mevcut olup, ulaşım çok kolaydır. Alışveriş merkezlerine, okula camiye yakındır. Bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup,bodrum kat +zemin + 2 normal kattan oluşmaktadır. Söz konusu taşınmazın güney ve kuzey tarafından yol geçmektedir. Binanın bulunduğu arsanın bahçe çevre duvarının yapılmış olduğu,bahçe giriş kapılarının demirden olduğu, bahçesinin beton kilit parke ile kaplı olduğu, merdivenlerinin mermer ile kaplı olduğu gözlenmiş korkulukları demir doğrama ve boyalıdır. Binanın dışı sıvalı ve boyalı, çatısı teras çatıdır. Binanın dış kapısı camlı demir doğrama, ve boyalıdır. Binanın girişi bodrum kat (yol seviyesindendir.) seviyesinde ve tek basamak yüksekliğindedir. Binada her katta iki mesken olmak üzere; toplam 8 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Binanın bahçesi bakımlı vaziyettedir. Bina elektrik, su tesisatlı ve asansörsüzdür. Binaiçin 29.12.2009 tarihinde yönetim planının beyan edildiği ve kat irtifakının kurulduğu 11.09. 2009 tarihinde inşaat ruhsatı alındığı, dosya içerisindeki belgelerden anlaşılmaktadır.Binanın değerine olumsuz etki edecek herhangi bir durum yoktur. Bina 6 yıllıktır.
Dairenin Özellikleri
8 nolu bağımsız bölüm binanın 2 katında güney-doğu- batı cephelidir. Güney tarafından yol cephededir. Giriş koridor, 2 oda , 1 salon , salonun bir tarafında mutfak nişi, banyo-wc ve 1 balkon hacminden oluşmaktadır. Balkonlarda demir doğrama korkuluk vardır. Meskenin iç duvarları sıvalı, seten alçılı ve boyalıdır. Salon ve odaların zemini laminant parke diğer mekanlarınki seramik kaplıdır. Tavan sıvalı ve boyalıdır. Islak hacimler hariç diğer mekanların tavan duvar birleşim yerlerinde kartonpiyer, lamba göbeklerinde süsleme bulunmaktadır. Meskenin dış kapısı çelik kapı, iç kapıları ahşap panel kapı, dış pencereler pvc doğrama ve ısı camlıdır. Mutfak tezgahı mermer , altında ve üstünde özel yapılmış mutfak dolabı vardır. Islak zeminler 1.sınıf seramik kaplıdır.Banyoda wc tavanında pvc asma tavan vardır. Mesken net 52 m2 büyüklüğündedir.
Adresi : Taşınmazın AdresiKarşıyaka Mahallesi 3928. sokakNo: 142. KatDaire: 8Kepez/ANTALYA
Yüzölçümü : 305 m2
Arsa Payı : 82/610
İmar Durumu : Kepez BelediyeBaşkanlığıKentsel Tasarı Müdürlüğündenöğrendiğimize göre Antalya İli Kepez İlçesi Karşıyaka Mahallesi 3905 ada 2 parsel1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam kat adedi3 Emsal 0,75konut alanıdır
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/09/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 03/10/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : 4. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/7198 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/07/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR