ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00837469
Şehir : Şanlıurfa / Eyyübiye
Semt-Mahalle : YENİCE MAH. / AKŞEMSETTİN
Oda Sayısı : 3+1
: 144
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

URFANATİK 14.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/177 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
80000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.08.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
26.09.2018 14:30
Satış Yeri
:
Şanlıurfa Adliyesi Ek Hizmet Binası 1. Kat 3. İcra Dairesi Önü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA3. İCRA DAİRESİ
2018/177 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa ili, Merkez Eyyübiye ilçesi, Yenice mahallesinde kain olup ada numarası 4126 ve parsel numarası 14 olan, 216,96 m2 yüzölçümüne sahip, arsa vasfındaki ana taşınmaz üzerinde yer alan, 54/216 arsa paylı ve mesken vasfındaki ZEMİN KAT 1 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM (Taşınmazın maliki Ramazan ABRAK'tır. Bitişik nizam, 2 kat imarlı olan taşınmaz belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır. Şanlıurfa ili, Eyyübiye ilçesi, Osmanlı mahallesi, 3802 sokak, Uzman apartmanı, zemin kat, 1 numaralı daire adresinde yer alan taşınmaz yapılaşmanın kısmen devam ettiği bir bölgede olup çevresinde benzer şekilde 2-3 katlı yapılar bulunmaktadır. Satışa konu dairenin de yer aldığı bina bodrum+zemin+3 normal kattan oluşmaktadır. Merdiven basamakları ve sahanlıklar mermer kaplamalıdır. Merdiven ve sahanlık duvarları plastik boyalıdır. Satışa konu daire zemin katta olup her katta tek daire bulunmaktadır. Bina diğer komşu binayla bitişik nizam olarak yapılmıştır. Batı cephesi boş arsa olup güneyden sokağa cephelidir. Satışa konu dairede 4 oda, 2 balkon, mutfak, wc, lavabo, banyo ve hol bulunmaktadır. Yerler seramik döşemelidir. Duvarları boyalıdır. Banyo, tuvalet ve lavabo tavana kadar fayans kaplamalıdır. Pencereler PVC'den yapılmıştır. Kapılar ahşap doğramadan yapılmıştır. Mutfak duvarları fayans kaplamalı olup mutfak dolabı ve tezgah mevcuttur. Dairenin tavanlarında alçı kartonpiyer yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır. Daire soba ile ısınmaktadır. Daire yaklaşık olarak brüt 144,00 m2, net ise 115,00 m2'dir.)
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : Satış işlemi, 3065 sayılı KDV Kanunu'nun 17. maddesinin 4. Fıkrasının Ş bendi uyarınca KDV'den istisna tutulacaktır.
1. Satış Günü : 29/08/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 26/09/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa Adliyesi Ek Hizmet Binası 1. Kat 3. İcra Dairesi Önü
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/177 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR