KASTAMONU İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

KASTAMONU İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00836391
Şehir : Kastamonu / Merkez
Semt-Mahalle : KUZEYKENT MAH. / KUZEYKENT
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

KASTAMONU AÇIKSÖZ 12.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4554 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
03.10.2018 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat No:Z-16 MERKEZ / KASTAMONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KASTAMONU 4. İCRA DAİRESİ
2018/4554 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri : Kastamonu,Merkez,Kuzeykent mahallesi 1293 Ada, 2 Parsel, C3 blok 4. kat 18 Nolu Bağımsız Bölüm. Taşınmaz fiili durumda ve Onaylı projesi göre ; bina girişi yönünden bakıldığında 4.normal katta, sol arka tarafta, kuzey ve batı cepheleri açık konumda bulunan meskendir. Kastamonu Tapu Müdürlüğü'nün Arşivinde bulunan onaylı projesine göre ve fiili durumuna göre değerleme konusu meskende 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc, duş, antre, hol, ve 1 balkondan bulunmakta olup, emsal 120 m2 ve brüt 130 m2 kullanım alanlıdır. Meskende antre,mutfak,banyo,wc,duş ve balkon zeminlerinde seramik kaplı, duvarlar alçı sıvalı ve boyalı, Odalarda ve salonda zeminler laminant parke kaplama yapıldığı, Islak hacimlerin zeminleri seramik, duvarları fayans kaplama olup, vitrifiye ve armatürlerin montajı tamamdır. Mutfakta zemin seramik ve duvarlar alçı sıva ve boyalı olup, mutfak dolabı ve granit mutfak tezgahı yapıldığı, daire giriş kapısı çelik kapı yapılmış, oda kapıları ahşap panel kapı yapılmış, pencereleri mermer denizlikli ve ısıcamlı pvc doğrama yapılmıştır. Meskende elektrik, kanalizasyon, merkezi sistem katı yakıtlı kalorifer tesisatı, kalorifer petek montajı yapılmıştır. Taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkulün bina giriş kapısı Alüminyum doğrama, merdiven korkulukları demir boru korkuluk, bina giriş bölümü ile kat sahanlık zeminleri ve merdiven basamakları mermer kaplama yapılmış, giriş bölümü ve katlarda sahanlıkların ve merdivenlerin duvarları alçı sıva ve boya kaplama yapılmış, 2 adet Asansör kapı, ray, kabin ve makine dairesi montajı yapılmış, binanın dış cephesinde sıva ve boya kaplaması, ahşap iskeletli çatısı üzerine kiremit kaplama yapıldığı, binanın açık otopark imkânı bulunduğu, binada merkezi sistem katı yakıtlı ısınma yapılacak şekilde kalorifer tesisatı yapıldığı, bahçe duvarlarının, bahçe kapılarının ve bahçe düzenlemesinin yapıldığı tespit edilmiştir. Taşınmaz konut yapılaşması ve ulaşım kolaylığı açısından tercih edilen bir bölgede olup otopark sorunu yoktur.Taşınmazın bulunduğu bölgede Belediye hizmetleri ve teknik altyapı hizmetleri tamamlanmış olup, taşınmaz bu hizmetlerden tam olarak faydalanmaktadır. Taşınmaz Kastamonu Belediye Başkanlığı, Defterdarlık, Barutçuoğlu AVM, Valilik, Rektörlük,Bankalar ve işyerlerine ortalama 6500m mesafede konumda bulunmaktadır.
Adresi : Kuzeykent Mah. Kazım Karabekir Cad, Toki Sitesi C3 Blok No:36/2 K.4 D:18 Merkez / KASTAMONU
Yüzölçümü : 120 m2 Arsa Payı : 124/33264 KDV Oranı : %1
İmar Durumu : Kastamonu Belediyesinin 1/1000 16.11.2011 ölçekli Uygulama İmar Planında, E:1,20 ve Hmax: Serbest kot izinli, Ayrık Nizam Konut Yapılaşması İmarı bulunmaktadır.
Kıymeti : 220.000,00 TL
1. Satış Günü : 04/09/2018 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 03/10/2018 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat No:Z-16 MERKEZ / KASTAMONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. Tahakuk eden KDV nin Katma Değer Vergisi Genel Uygulama tebliği veilgili mevzuatı uyarınca en geç ihale bedelin tahsil edildiği günü izleyen günün mesai saati bitimine kadar ihale alıcısı tarafından vergi dairesine ödenmediği taktirde ihale kararının kaldırılmasına karar verilecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4554 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR