SARAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

SARAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00836177
Şehir : Tekirdağ / Saray
: 75
Bina Yaşı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 12.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/343 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
161250 TL
Birinci Satış Günü
:
18.09.2018 10:15
İkinci Satış Günü
:
23.10.2018 10:15
Satış Yeri
:
Saray Adliyesi Mezat Salonu - Saray Adliyesi Zemin Kat SARAY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SARAY(TEKİRDAĞ)
İCRA DAİRESİ
2016/343 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İli, Saray İlçesi,Yeni Mahalle 404 Ada, 155 Parsel,, 7 Nolu Bağımsız Bölüm Saray İlçesi, Yeni Mah. 404 ada, 155 Parsel tapuda 479,65 m²arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan yapı; 2007 proje tarihli olup, bodrum+zemin+3 normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. İşyeri binanın zemin ve bodrum katında yer alıp onaylı mimari projesine göre: zemin kat 75 m² , bodrum kat ise 30 m²kullanım alanına sahiptir. Ticari potansiyeli orta seviyede bir konumdadır.İşyeri halihazırda kiracı tarafındankullanılmakta olup Murat Giray Caddesine cepheli konumdadır.Duvarlar alçı sıva, satenboyalı, tavanlar tavan boyalıdır. Zeminler granit döşelidir. İşyeri cephe cam çerçeve ve kapıları alüminyum doğramadır.Zemin ve bodrum kat bağlantı merdiveni mermerdir. İşyeri Saray İlçesi içinde elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır.Taşınmazın kat mülkiyet tapusu mevcuttur.
Adresi :Tekirdağ ili, Saray İlçesi,Yeni Mahalle, Murat Giray Caddesi, Kardelen Apartmanı,No:4 Saray/Tekirdağ
Yüzölçümü :Zemin kat 75,00m2,Bodrum kat 30,00m2
İmar Durumu :Saray İlçesi, Yeni Mah. 404 ada 155 No.lu parselde kayıtlı taşınmaz,Saray 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ikiz nizam,4 kat konut alanında olup TAKS: 0.40, KAKS:1.60’dır.
Kıymeti : 161.250,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :01/12/2006-11371 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı gereğince Yabancı Gerçek ve Tüzel Kişilere Satış ve Aynı Hak Tesis Edilemez.
1. Satış Günü : 18/09/2018 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 23/10/2018 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Saray Adliyesi Mezat Salonu - Saray Adliyesi Zemin Kat SARAY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/343 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR