TRABZON İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00835154
Şehir : Trabzon / Yomra
Semt-Mahalle : SANCAK MAH. / YOMRA
Oda Sayısı : 3+1
: 155
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 9
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 12.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9052 ESAS
Muhammen Bedeli
:
376200 TL
Birinci Satış Günü
:
16.08.2018 10:20
İkinci Satış Günü
:
13.09.2018 10:20
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2018/9052 ESAS
TAŞINMAZ AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Trabzon, Yomra, Sancak Mah. 382 Ada 55 Parsel, 2.759,36 m² yüz ölçümüne sahip arsa üzerinde inşa edilmiş Bloklardan A Bloğun, 200/16974 oranında Arsa Payına sahip, 8. Normal Kat 29 Nolu bğ.blm.Ana Taşınmaz Niteliği Arsa (Tapuda henüz cins değişikliği yapılmamış ancak 13.04.2015 tarih ve 1116 yevmiye numaralı işlem sonucu yönetim planı oluşturularak kat irtifakı tesis edilmiştir.) olan taşınmaz Trabzon Caddesine cepheli bulunduğu konumu nedeniyle her türlü belediye ve sosyal hizmetten sorunsuz bir şekilde faydalanabilir durumdadır.Ana taşınmaz içerisindeki yapı, bütünleşik asma katlı bir dükkân gurubu üzerine inşa edilen 2 adet bloktan oluşmaktadır. Bodrum kat üzeri asma katlı dükkân üstüne dokuz normal katlı olarak inşa edilen blokların normal katlarının her birinde 4 er adet daire bulunmakta olup, bu dairelerin ikisi kuzey cephesinde diğer ikisi ise güney cephesinde bulunmaktadır. Kıymet takdirine konu olan taşınmaz ise A Bloğun Kuzey cephesinin batısında bulunan 29 numaralı bağımsız bölümdür. Trabzon İli Şehir Merkezine (Valilik Binasına) kuş uçuşu olarak 13,2 km, karayoluylaysa 15,7 km, Yomra İlçe Merkezine (Kaymakamlık Binasına) kuş uçuşu olarak 0,86 km, karayoluylaysa 1,57 km, mesafededir. Ulaşım problemi yok yeni gelişmekte olan ve yüksek düzeyde emlak alım satım potansiyeli bulunan Şana mevkiine yakın konumda bulunması taşınmazın değerini olumlu yönde etkiler.Tapu Müdürlüğünden temin edilen A Blok Normal Kat Planına Göre (Mimari Projesine) 29 numaralı bağımsız bölüm; Birisi Ebeveyn Banyolu 2 Adet Yatak Odası, 1 Oturma Odası, 1 Salon, 1 Mutfak, 1 Bayo1 Wc, 1 Antre, Gece Holü ve 2 Adet Balkon Bölümünden oluşmaktadır. (3 + 1) Projesi Üzerinden Hesaplanan Brüt Kullanım Alanı 155,00 m² -Net Alanı: 113,285 m2 dir.Kullanılan malzeme işçilik kalitesi yönünden 1. Sınıf olarak dizayn edilen meskenin genel olarak herhangi bir eksik imalatının olmadığı, ancak ortak alan olarak nitelendirilen Blok girişi, merdiven sahanlıkları ve bağımsız bölüm giriş hollerinde küçük çaplı eksiklikler bulunduğu görülmüştür. (Bu eksiklikler A blok (2 adet) asansörlerinin faal hale getirilmesi Blok girişlerindeki kapı, asma tavan vb dekoratif eksikliklerin giderilmesi, merdiven sahanlıkları ve bağımsız bölüm giriş hollerindeki aydınlatmaların faal hale getirilmesi vs.) Bu eksikliklerin kıymet takdirinepiyasa bedeli üzerinde % 1 lik bir değer düşüklüğüne neden olacağı kanaatine varılmıştır.
İmar Durumu: Karayollarından görüş alındıktan sonra ada içerisinde ebatları verilmiş olan plan kitlelerine göre Zemin katta K1 şeklinde bir katlı Ticraet ile 1.normal kattan itibaren K9 şeklinde 9 katlı konut inşaatına izin verilir denilmekle,imar Planı dâhilinde ve İsknan ve Ticaret Sahasındadır.Kıymeti: 376.200,00 TL, KDV Oranı : %1, Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/08/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 13/09/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. satış bedeli üzerinden belirlenen KDV, ihale damga resmi-tahliye ve teslim,tescil masraflarıyla , tapu harcının(alım)yarısı alıcıya ait olup, tapu (satım )harcının diğer yarısı ,tellaliye( yeni düzenlenen yasa doğrultusunda şartlarının uyması halinde var ise aynından doğan vergi borçları) ise satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9052 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/07/2018
İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR