SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00834821
Şehir : Aydın / Söke
Semt-Mahalle : KONAK MAH. / SÖKE
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

SÖKE EKSPRES 11.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2219 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
03.10.2018 11:00
Satış Yeri
:
Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke/ AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SÖKE
İCRA DAİRESİ
2017/2219 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Aydın ili,Söke ilçesi,Konak Mahallesi,Dededağı Dolacaboğazı Mevkii,Faik Kocagöz Caddesi,Uydukent Sitesi,739 Ada,421 parsel,tapu kaydındaki yüzölçümü 1608,00 m2,Dört katlı üç bloklu yirmi daireli betonarme bina ve arsası anataşınmaz nitelikli,2. Blok,Zemin kat ,1 nolu bağımsız bölüm ,1/20 arsa paylı,mesken vasfında taşınmazın tam hissesidir.
2. Blok zemin kat ,1 numaralı bağımsız bölüm özellikleri :Koridor ve mutfak zemin döşemesi seramik kaplamadır. Mutfakta,Mutfak dolapları ve mermer mutfak tezgahı mevcuttur.Salon:Zemin döşemesi laminat kaplamadır.Çocuk Odası ve Oturma Odası:Zemin döşemesi seramik kaplamadır.Yatak Odası:Zemin döşemesi ahşap rabıta kaplamadır.Tuvalet - banyo:Zemin döşemesi seramik kaplama,duvarlar fayans kaplamadır.İç Kapılar:Ahşap panel kapı,Pencereler :Plastik doğrama ve daire kapısı çelik kapıdır.
Doğalgaz hattı meskenin giriş kapısına kadar getirilmiş durumdadır.Mesken halen kullanılmakta olup,inşaat alanı 120,00 m2 dir.Taşınmaz,Söke şehir merkezine yürüme mesafesinde olup,yakınçevresinde Cumhuriyet Anadolu Lisesi,Söke Devlet Hastanesi bulunmaktadır
Adresi : Konak Mah.Faik Kocagöz Cad.Uydukent Sitesi,2.Blok No:5/1 SökeAYDIN
Yüzölçümü : 1.608,00 m2
Arsa Payı : 1/20
İmar Durumu : Satışa konu taşınmaz Söke Belediyesi imar planı içerisinde olup ''1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Bitişik konut 4 kat inşaat nizamlı olup E:0,95 dır''
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı :KDV kanunun 17.maddesinin 4.fıkrası uyarınca muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/09/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 03/10/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke/ AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.İhale alıcıları KDV kanunun 17.maddesinin 4.fıkrası uyarınca KDV den muaftır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Dosyadaki ilgililere gönderilen tebligatların bila tebliğ dönmesi durumunda İİK md 127 gereğince gazete ilanı tebliğ yerine geçecektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2219 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/07/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR