ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00834503
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY BAKIŞ 09.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/41 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.08.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.09.2018 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2018/41 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Kapaklı İlçe, 193 Ada, 8 Parsel, KAPAKLI Mahalle/Köy, 9 Nolu Bağımsız Bölüm Tekirdağ ili, Kapaklı İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi, No:9. Tapu kayıtlarında Kapaklı Mahallesi, 193 ada, 8 parsel, 3. kat , 9 No.lu bağımsız bölüm tam hisse M....................... adına kayıtlı olan mesken vasıflı taşınmazın satışa esas olmak üzere kıymet takdirinin yapılması istenmektedir.
Tespit dosyasının incelenmesi ve 13.02.2018 tarihinde kadastro bilirkişisi ile yapılan keşif esnasında inceleme ölçüm ve gözlemler sonucunda bağımsız bölümle ilgili aşağıdaki hususlar saptanmıştır.
Kapaklı İlçesi, Cumhuriyet Mah. 193 ada, 8 parsel tapuda 476,00 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan yapı; bodrum+zemin+4(çp) normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dışı mantolama ile kaplı dış cephe boyalıdır.Doğalgaz sistemi çekilmiş olup asansör mevcuttur. Merdivenler mermer, korkulukları alüminyum doğramadır. Mesken binanın 3. katında yer alıp, onaylı mimari projesine göre: 2 oda, salon, mutfak, antre,wc,banyo ve 2 balkon hacimlerinden oluşmakta olup ana bina girişine göre sağ ön kısımda yer alıp belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır.
Bahsi geçen 9. Nolu meskende kiracı ikamet etmekte olup 80 m2 kullanım alanına sahiptir. Duvarlar düz sıva, plastik boyalı, tavanlar tavan boyalı köşeler kartonpiyerlidir. Antre ve odaların zemini laminat parke ,mutfak ,banyo kalebodur ile döşelidir. Islak zeminler tavana kadar fayansla kaplıdır. Meskenin pencereleri plastik doğrama, iç kapıları amerikan panel,dış kapısı çelik kapıdır. Mutfakta profil kapaklı mdf mutfak dolabı ve granit tezgah mevcuttur.Mutfak balkonu camlı plastik doğrama ile muhafaza edilmiştir.Meskenin ısınması doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır.Mesken Kapaklı ilçesi içinde yer alıp ulaşım imkânına sahiptir.
Kapaklı İlçesi 193 ada 8 numaralı parsel 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında ayrık ikiz nizam ,4 kat ticaret alanında kalmaktadır.
Yapının sınıfı 3b dir. 2010 yılında yapılmıştır. yapının toplam kat adedi 7 olup 15 adet bbn vardır binada asansör vardır. bina hasarsızdır.
Değerleme konusu taşınmazın konumu, çevresel özellikleri, yasal ve güncel durumu, günün geçerli piyasa rayiç fiyatlarına göre oluşturulan satış kabiliyeti ve emsal fiyatları göz önüne alınarak değerlendirme yapılmıştır.
Tespit konusu Tekirdağ îli, Kapaklı İlçesi, 193 Ada, 8 parsel, 3. kat, 9 bağımsız bölüm numaralı mesken vasıflı taşınmazın tam hisse değerinin 140.000,00 TL (Yüzkırkbin) dir
Adresi : Cumhuriyet Mah Fatih Sultan Mehmet Caddesi No 9Kapaklı / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 476 m2
Arsa Payı : 100/1583
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ÖLÇEKLİ REVİZYON UYGULAMA İMAR PLANINDA AYRIK NİZAM İKİZ NİZAM 4 KAT TİCARET ALANINDA KALMAKTADIR
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : YÖNETİM PLANI 11/03/2010
1. Satış Günü : 15/08/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 11/09/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/41 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR