ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00832569
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / BAHÇELİEVLER
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

GAP GÜNDEMİ 05.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5869 ESAS
Muhammen Bedeli
:
270000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.08.2018 13:30
İkinci Satış Günü
:
26.09.2018 13:30
Satış Yeri
:
Şanlıurfa Adliyesi Ek Hizmet Binası 1. Kat 3. İcra Dairesi Önü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ
2017/5869 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri : Şanlıurfa ili, Haliliye ilçesi, Atatürk mahallesinde kain olup ada numarası 20 ve parsel numarası 43 olan, 658,93 m2 yüzölçümüne sahip, 7 katlı betonarme bina ve arsası vasfındaki ana taşınmaz üzerindeki, 25/520 arsa paylı ve mesken vasfındaki 2. KAT 4 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM (Taşınmazın maliki Müşerref ÇAPAN'dır. Şanlıurfa ili, Haliliye ilçesi, Bahçelievler mahallesi, 114. Sokak, Bina No:13, Hacıoğlu Mehmet Apartmanı, 2. Kat, Daire No:4 adresinde yer alan taşınmaz ayrık nizam, 7 kat imarlı olup belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın batısında, 200 metre uzaklıkta Cengiz Topel Caddesi; güneybatısında, 70 metre uzaklıkta Kız Meslek Lisesi; doğusunda, 180 metre uzaklıkta Atatürk Bulvarı ve Novada Park AVM bulunmaktadır. Meskun mahalde yer alan taşınmazın çevresinde 5-8 katlı binalar mevcuttur. Taşınmazın bulunduğu bina bodrum+zemin+asma kat+ 6 normal kattan oluşan, betonarme karkas bir yapıdır. Bina asansörlü ve doğalgazlıdır. Bina merdiven basamak ve sahanlık mermer kaplamalıdır. Satışa konu daire binanın 2. Katında, merdivenden çıkışta sağda, kuzey-doğu-batı cephelidir. Daire 3 oda, 1 salon , antre, koridor, mutfak, wc, banyo ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Dairede yerler seramik kaplama, duvarlar saten boya, tavan plastik boyalı, kartonpiyerli, kapılar ahşap, pencereler PVC doğramalı, vestiyerlidir. Mutfak mermer tezgahlı, alt ve üst dolaplıdır. Daire çelik dış kapılı, doğalgazlı olup 140,00 m2 alanlıdır.)
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 29/08/2018 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 26/09/2018 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa Adliyesi Ek Hizmet Binası 1. Kat 3. İcra Dairesi Önü
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5869 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR