ÇORLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00831406
Şehir : Tekirdağ / Çorlu
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 01.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/290 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
365000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.08.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
26.09.2018 14:00
Satış Yeri
:
ÇORLU ADLİYESİ MEZAT SALONU (ÇORLU 4.İCRA DAİRESİ İÇİ) ÇORLU/TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORLU
1. İCRA DAİRESİ
2017/290 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ ili,Çorlu İlçesi,Kazimiye Mahallesi,Kavak Çatağı Esece Yolu Mevkii,2490 ada,3 parseldeki 8.195,45 m² yüzölçümüne sahip arsa vasıflı taşınmaz üzerinde bulunan180/16390 arsa paylı,A Blok,4.kat,23 nolu bağımsız bölüm (mesken),imar planında E=1,50 Hmax= serbest konut kalmaktadır.Yapı ruhsat tarihi 18.04.2014 olup meskenin net yüzölçümü150,00 m²’den azdır.Binalarda inşaat çalışmaları devam etmekte olup bağımsız bölüme ait yapı kullanma izin belgesi henüz alınmamıştır.Taşınmaz üzerinde A ve B Bloktan oluşan betonarme binaların bulunduğu,Erdal İnönü Caddesi’ne cepheli,çevresinde,Çorlu Anadolu Lisesi,Metrokent Sitesi,Doğukent ve Yeşilkent Siteleri bulunan,çevresinde konut ve işyeri yoğunluğunun artış gösterdiği, elektrik, su, altyapı, ulaşım ve temizlik hizmetlerinden faydalanabilen gayrimenkul piyasası olarak son dönemlerde talebin yoğunlaştığı bir bölgede yer almaktadır.Yaklaşık 500-600 m yakınında hastane, camii gibi sosyal tesisler bulunmaktadır.A Blok,bodrum kat+ zemin kat+ 7 normal katt,B blok ise bodrum kat + zemin kat+ 13 normal kattan oluşan betonarme karkas olarak inşa edilmiştir.Binaların dış cepheleri ısı yalıtımı uygulanmışakrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalı,pencere doğramaları ahşap renkli pvcdir.Meskenin bulunduğu A Blokta doğalgaz tesisatı tamamlanmış olup binada asansör bulunmaktadır.Meskenin dış kapısı çelik,iç kapıları ahşap prestir.Meskende üç oda,salon,mutfak,hol,banyo,ebeveyn banyo,giyinme odası ve çamaşır odası bulunmaktadır.İç kapıların camlı olanlarının cam montajı henüz yapılmamıştır.Salon ve odaların zemini laminat parke,mutfak ve holün zemini seramik,duvar ve tavanları boyalıdır.Banyonun zemin ve duvarı gre-seramik,ebeveyn banyonun zemin ve duvarı ise seramik kaplıdır.Mutfakta tezgahı kuvars esaslı kompoze taş (çimstone) olan mutfak dolabı,banyoda duş teknesi,duşakabin,lavabo ve alafranga klozet,ebeveyn banyoda oval duş teknesi,duşakabin,alafranga klozet ve aynalı dolaplı lavabo bulunmaktadır.Mesken net 126,96 m²,brüt 160,05 m²’dir.
Adresi : Tekirdağ ili,Çorlu İlçesi,Kazimiye Mahallesi,Erdal İnönü Caddesi,A Blok,No:60 olduğu,bağımsız boş olduğu
Yüzölçümü : 8.195,45 m2Arsa Payı : 180/16390
İmar Durumu : E=1,50 Hmax= serbest konut kalmaktadır.
Kıymeti : 365.000,00 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDI GİBİDİR
1. Satış Günü : 31/08/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 26/09/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : ÇORLU ADLİYESİ MEZAT SALONU (ÇORLU 4.İCRA DAİRESİ İÇİ) ÇORLU/TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/290 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR