GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00831383
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : 75.YIL MAH. / KONAK
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 01.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/214647 Esas
Muhammen Bedeli
:
140086 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2018 10:40
İkinci Satış Günü
:
09.10.2018 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Gaziantep Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ
2016/214647 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Yeşilevler Mah. 3582 Ada, 12 Parsel, 1. kat, 5 nolu bağımsız bölüm.
Özellikleri: taşınmazın belediye hududu ve mücavir alan içerisinde,75.Yıl Mahallesinde 88 nolu sokak üzerindeki olan mesken borçlunun bu yapı içerisinde kat mülkiyetli olan 1.kattaki 5 nolu bağımsız bölüm olan mesken, kuzey batı cephe olup, daire 2+1 odalı bir meskendir. taşınmaz betonarme olarak yapılmıştır. Doğalgaz, elektirik ve içmesuyu mevcuttur. Meskenin duvarları ince sıva üzeri sedef boyalı, ıslak zemin seramik ile odaların zemini laminat parke ile kaplanmıştır. Meskenin iç doğramalar ahşap olup üzeri yağlı boyalıdır. Dış cephe doğramaları ise PVC'den imal edilmiştir. Mutfakta dolap ve tezgah mevcuttur. Banyo ve WC Fayans şle kaplanmıştır. Mesken 90 metrekare olarak tespit edilmiştir. taşınmaz şehrin güneyinde bir bölgede bulunmaktadır. Taşınmazın karşısında okul ve mesken etrafında da 5-6 katlı binalar bulunmaktadır. Taşınmazın her türlü belediye hizmetlerinden faydalandığı ve caddeye yakın olduğu için toplu taşıma araçlarının durağına yakın olması nedeni ile ulaşım sorunu olmadığı gözlemlenmiştir.
Adresi :75.Yıl Mah. 88 nolu Sok. Turkuaz Evler B Blok D:5 Şahinbey / GAZİANTEP
İmar Durumu : İnşaat tarzı E:1.35,Hmax:Serbest Konut Yapı adasına gelmektedir.
Kıymeti : 140.086,15 TL
KDV Oranı : %1 (İhalinin Kesinleşme Tarihinde ki KDV Oranı Geçerli Olacaktır)
Kaydındaki Şerhler :Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 10/09/2018 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 09/10/2018 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/214647 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.28/06/2018
***İş bu ilan tebliğat yapılamayan tüm ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR