ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00830698
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : TUNALI MAH. / FATİH
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Bulunduğu Kat : 6
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ İRADE 03.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/11201 ESAS
Muhammen Bedeli
:
225000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.08.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
27.09.2018 11:00
Satış Yeri
:
5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ
2017/11201
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir ili, Tepebaşı İlçesi, Tunalı Mahallesi, 1437 Ada 1259 Parselde kayıtlı, A Blok, 6. Kat, 13 bağımsız bölüm numaralı mesken vasıflı taşınmaz ----- Ana taşınmaz Gazi Yakup Satar caddesi üzerinde olup ,Meskun mahal içindedir. Çevresindeki yapılaşma genelde tamamlanmış konumdadır. Belediyenin , Esgazın ve de Oepsaş ın hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yaklaşık 20 yıllık eski yapım bina olup , yıpranma oranı% 20 dir. Binanın ve dairenin önü açıktır. Ana binanın dış cephesi dış cephe boyası ile boyanmıştır. Asansörlü ve merdivenleri mermer kaplı binadır. Her katta 2 daire vardır. Isınma sistemi merkezi doğalgaz ile yapılmaktadır. Betonarme karkas bina ,IV. Sınıf , Agrubu yapı sınıfına girmekte ve de 2018 yılı asgari arsa emlak birim değeri Gazi Yakup Satar caddesi için 1.650,00 TL/m2dir. Ulaşım olarak önündeki Gazi Yakup Satar caddesi üzerinden geçen Belediye Halk Otobüsleri ve minibüsler ile yapılmaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde Çevre Yolu , İlahiyat cami , Sakarya Hastanesi , ÇevreYolu, Büyük Park , Yavuz Selim İ.Ö.O. ,B-8 katlı genelde eski ve yeni yapım binalar , çeşitli işyerleri ve dükkanlar bulunmaktadır. Keşif günü dairede yabancı uyruklu ailenin kaldığı tespit edildi. Bina ve daire bakımsızdır. Daire ana binanın ara katında ve doğu-batı cephelidir. Dairenin brüt alanı yaklaşık 110,00 m2 olup, giriş holü + salon + 3 oda + mutfak + banyo + wc + antre +2 balkondan ibarettir. Dairenin giriş kapısı çelik , iç kapılar ahşap ve pencereler pvc doğramadır. Duvarlar ve tavanlar boyalıdır. Yerler odalarda laminant parke , ıslak zeminlerin tabanı ise seramik kaplıdır. Mutfakta alt+üst kaplama ahşap dolap , mermer tezgah + evye +tezgah üstü fayans , Banyoda ise duvarlar fayans ile kaplı olup, kullanıma uygun olarak dizayn edilmiştir. Şehir merkezi Vilayet Meydanına yaklaşık kuş uçumu 2.592mt. dir. Petekleri dökümdür.
Adresi : Tunalı Mahallesi, Gazi Yakup Satar Caddesi, 75. Yıl Apartmanı, No : 233 A Blok Kat : 6 Daire : 13 Tepebaşı ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 110,00 m2
Arsa Payı :TAM
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Satışa konu taşınmaz Uygulamalı imar planındaB - 8 Kat mesken sahasına isabet etmektedir.
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/08/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 27/09/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : 5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/11201 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR