BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00829927
Şehir : Bursa / Osmangazi
Oda Sayısı : 3+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 29.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2856 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
202776 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
03.10.2018 14:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2017/2856 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 221 Ada, 1 Parsel, EMEK Mahalle/Köy, 1.Kat, 5 Nolu Bağımsız Bölüm. Söz konusu taşınmaz, Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Emek Mahallesinde Yeni Bağlar Caddesi ile Cumhuriyet Caddesine cepheli olduğu tespit edilmiştir.Kıymet takdirinin yapılması istenilen taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul Zemin Kat + 5 Normal Kattan oluşmakta olup 1. Kat 5 Nolu Dairedir. Taşınmaz kuş uçuşu Korupark AVM?ye 800 m, Sanayi Caddesine 850 m, Bursa-Çevre Yoluna 1,47 km, Bursa Heykel Merkezine 11,90 km mesafede yer almaktadır. Taşınmazın etrafında bitişik nizam 4-5 katlı binalar meskun halde bulunmakta olup ticari işletmelere yakın bir bölgede yer almaktadır. Taşınmazın ulaşım imkanları iyidir. Borçluya ait taşınmazın da yer aldığı ana gayrimenkul Zemin Kat + 5 Normal Kat olmak üzere toplam 6 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı, dairelerin pencereleri pvc pencereli ve ısı camlıdır. Söz konusu binada asansör bulunmaktadır. Taşınmazda 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc ve balkon bulunmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapılı, giriş holü ve mutfağın zemini seramik kaplı, salon ve odaların zemini laminant parke kaplıdır. Oda kapıları Amerikan kapı olup duvarları saten alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Mutfak dolapları membran kapaklı, tezgah mermer olup banyo ve wc?nin zemini ve duvarları seramik kaplıdır.Dairenin toplam net alanının 80,00 m² olduğu, brüt alanının 96,56 m² olduğu tespit edilmiştir.Kıymet takdirinin yapılması istenilen doğalgaz aboneliği bulunmakta olup ısıstma kombi ve kalorifer ile sağlanmaktadır. Genellikle mesken amaçlı kullanılan bitişik nizam 4-5 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.Borçlunun hissesi tamdır.
Adresi : Emek Mah. Yenibağlar Cad. Merkez / BURSA
Yüzölçümü : 621,32 m2
Arsa Payı : 124/3523
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Emek Revizyon Uygulama İmar Planı kapsamında bitişik nizam 5 kat ve ticaret alanında kalmakta olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 202.776,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 04/09/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 03/10/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2856 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR