KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00828320
Şehir : Kocaeli / Kartepe
Semt-Mahalle : ERTUĞRUL GAZİ MAH. / BÜYÜKDERBENT
Oda Sayısı : 1
: 113
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Müstakil
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 27.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/573 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
215512 TL
Birinci Satış Günü
:
12.09.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
10.10.2018 15:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/573
TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Kocaeli İl, Kartepe İlçe, 301 Ada, 8 Parsel, Ş.ÇİFTLİK Mahalle/Köy, Taşınmaz Ertuğrul Gazi Mahallesi Salih Reis Sokak No: 5 Kartepe ? Kocaeli adresinde yer almaktadır. D-100 Karayolu kuzeyinde, Anadolu Otoyolu batısında yer alan taşınmaz Köseköy Merkeze yürüme mesafesindedir. Yakın çevresinde Anadolu Otoyolu, Cengiz Topel Havaalanı, semt marketleri, Köseköy Sanayi Sitesi, fabrikalar, sanayi depolama alanları, eğitim kurumları ve konut amaçlı inşa edilmiş yapılar yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Parsel 232,00 m² alanlıdır. Üzerinde betonarme karkas tarzda inşa edilmiş 2 kattan oluşan bina bulunmaktadır.Binanın Kartepe Belediyesinde imar dosyasının ve kaydının olmadığı belirtilmiştir. Zemin oturumu 113m² olan bina 230m² inşaat alanlıdır. Her katta bir mesken olmak üzere 2 ayrı meskenlidir. Mesken girişleri müstakil giriştir. Bina dış cephesi sıva üzeri akrilik boyalı, çatısı kiremit örtülüdür. Meskenler mülk sahipleri tarafından iskan edilmekte, 2+1 oda tipinde olduğu öğrenilmiş, doğalgaz kombilidir. Parsel üzerinde binanın yanında yaklaşık 15m² alanlı müştemilat bulunmaktadır. Ayrıca araba garajı olarak kullanılan üstü kapalı, yanları açık sundurma tarzı basit bir yapı bulunmaktadır. Bu yapının ekonomik değeri bulunmamaktadır.
Yüzölçümü : 232 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 215.512,00 TL - Borçlu Ali Gültekin'e ait 1/2 Hisse satılmaktadır.
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 12/09/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 10/10/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/573 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR