ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00827649
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY BAKIŞ 25.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/6095 ESAS
Muhammen Bedeli
:
140000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.08.2018 10:20
İkinci Satış Günü
:
27.08.2018 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2017/6095 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 437 Ada, 10 Parsel, GAZİMUSTAFAKEMALPAŞA Mahalle/Köy, 5 Nolu Bağımsız Bölüm
Tekirdağ ili, Çerkezköy İlçesi, Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi,Cefa Sokak, Şahin Apartmanı ,Noll. Tapu kayıtlarında 437 ada, 10 parsel, 3. kat, 5 No.lu bağımsız bölüm tam hisse .................... adına kayıtlı olan mesken vasıflı taşınmazın satışa esas olmak üzere kıymet takdirinin yapılması istenmektedir.
Tespit dosyasının incelenmesi ve 08.02.2018 tarihinde kadastro bilirkişisi ile yapılan keşif esnasında inceleme ölçüm ve gözlemler sonucunda bağımsız bölümle ilgili aşağıdaki hususlar saptanmıştır.
Çerkezköy İlçesi, G.M.K.P. Mahallesi 437 ada, 10 parsel tapuda 300,00 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan yapı ;bodrum+zemin+5(çp) normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dış cephesi sıvalı mantolama ile kaplı dış cephe boyalıdır. Merdivenler mermer, korkulukları alüminyum doğramadır.Asansör mevcut olup doğalgaz sistemi döşelidir. Mesken binanın 3. katında yer alıp, onaylı mimari projesine göre: 2 oda, salon, mutfak, antre, banyo ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Ana bina girişene göre sağ ön kısımda yer alıp belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır.
Bahsi geçen meskende halihazırda kiracı ikamet etmekte olup 80 m2 kullanım alanına sahiptir. Duvarlar alçı sıva, saten boyalı, tavanlar tavan köşeleri kartonpiyerlidir.Antre ve oda zeminleri laminat parke,mutfak kalebodur ile döşelidir. Islak zeminler tavana kadar fayansla kaplıdır. Pencereleri plastik doğrama, iç kapıları amerikan panel, dış kapısı çelik kapıdır. Mutfakta düz kapaklı mdf mutfak dolabı,granit tezgah mevcuttur. Balkon camlı plastik doğrama ile muhafaza edilmiştir.Meskenin ısınması doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır.
Çerkezköy ilçesi, G.M.K.P. Mahallesi 437 ada, 10 numaralı parsel 1/1000 ölçekli mer?i revizyon uygulama imar planında konut alanı fonksiyonunda kalmakta olup ayrık nizam ,6 kat imarlı yapılaşma şartlarına sahiptir.
Yapı 3b sınıfındadır2012 yılında yapılmşıtır. hasarsızdır asansörlüdür yapıda toplam 7 kat vardır 11 adet bbn vardır.
Değerleme konusu taşınmazın konumu, çevresel özellikleri, yasal ve güncel durumu, günün geçerli piyasa rayiç fiyatlarına göre oluşturulan satış kabiliyeti ve emsal fiyatları göz önüne alınarak değerlendirme yapılmıştır.
Tespit konusu Tekirdağ İli, Çerkezköy İlçesi, G.M.K.P. Mahallesi, 437 ada, 10 parsel,3. kat, 5 bağımsız bölüm numaralı, mesken vasıflı taşınmazın 140.000,00 TL (Yüzkırkbin) dir
Adresi : Gmkp Mah Cefa Sokak Şahin Apt No 11 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 300 m2
Arsa Payı : 96/1200
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli meri revizyon uygulama imar planında konut alanı fonksiyonunda kalmakta olup ayrık nizam ,6 kat imarlı yapılaşma şartlarına sahiptir.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : YÖNTEMİ PLANI 19/12/2012
1. Satış Günü : 02/08/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 27/08/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6095 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR