ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00827283
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : MAHMUTLAR MAH. / MAHMUTLAR
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 25.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1322 Esas
Muhammen Bedeli
:
310000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.08.2018 15:20
İkinci Satış Günü
:
04.09.2018 15:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
2. İCRA DAİRESİ

2018/1322 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Tapu Kaydı:Antalya ili, Alanya ilçesi, Mahmutlar köyü Sarıhasanlı mevkii 639 ada 1 parselde kayıtlı 25.689,81 m² alanlı "A, B, C bloklar 12 katlıD blok 1 katlı betonarme bina ve arsası vasıflı ana taşınmaz üzerinde bulunan 14/7948 arsa paylı, mesken niteliğindeki, B Blok 7. kat 115 nolu bağımsız bölüm sayılı mesken. Bulunduğu Yer: Satışa konu taşınmaz Alanya ilçesi, Mahmutlar köyü, Sarıhasanlı caddesindeki Azura Park Alanya isimli turizm kompleksi içerisinde bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu parsel Alanya şehir merkezine yaklaşık 24 km, Mahmutlar yerleşim merkezine yaklaşık 2 km, Gazipaşa Havaalanına 40 km ve Antalya Havalimanına 140 km uzaklıktadır. İmar Durumu: Satışa konu taşınmazın bulunduğu parsel özel imar planı kapsamında olup parsel üzerinde yapılaşma tamamlanmıştır.Hali Hazırda Durumu: Satışa konu taşınmazın bulunduğu Mahmutlar Köyü 639 ada 1 parsel sayılı ana taşınmaz, Mahmutlar yerleşim alanı içerisinde, meskun alana yakın konumlu, etrafında benzer yapılaşmalar mevcut, Akdeniz kıyı şeridine 1600 metre mesafede bulunan, yola cepheli olan, hakim doğa manzaralı bir parseldir. Parselde elektrik, su, PTT, alt yapı, belediye hizmetleri vs. mevcut olup, hava ve gürültü kirliliği yoktur.Ana taşınmaz üzerinde bulunan Azura Park isimli site, 4 bloktan oluşan, etrafı bahçe duvarı ile çevrili, güvenlikli, residans tarzında, açıkve kapalı yüzme havuzlu, açık otoparklı, fitness, sauna,vb gibi sosyal alanları bulunan, bahçe ve peyzaj çalışmaları tamamlanmış bir sitedir.konu meskenin bulunduğu B Blok; bodrum + zemin + 13 katlı, düz teras çatılı, 4 asansörlü, her katta 15 adet daire olmak üzere 170 dairesi bulunan, ana girişi ve merdivenleri mermer kaplı, 5 - 10 yıllık yıpranmalı betonarme bir binadır.konu 115 nolu bağımsız bölüm; Keşif günü kapalı olduğundan, bu taşınmaza alan(m2), oda sayısı ve cephe yönünden emsal olabilecek nitelikte olan ve Alanya 2. İcra Müdürlüğü 2018-12 Esas sayılı icra dosyasına konu olan Mahmutlar 639 ada 1 parsel B blok 116 nolu bağımsız bölüm emsal olarak seçilmiştir. Bu emsale göre satışa konu 115 nolu bağımsız bölüm;batı cepheli, girişi dekoratif ahşap kapılı, 2+1 şeklinde, Amerikan mutfaklı salon ve iki yatak odalı, bir genel banyove bir ebeveyn banyosu ile bir balkonu bulunan, tüm zeminleri seramik kaplı tavanları spot ve gizli ışıklık uygulamalı, mutfak ankastre, mutfak tezgahı mermerden, dolapları lake boyalı mdf'den imalatlı, iç kapıları Amerikan panel kapılı, dış doğramaları pvc - ısıcamlı, lüks imalatlara sahip, doğa denizmanzaralı, yaklaşık 90 m2 alanlı, bir meskendir.Değeri:Taşınmazın bulunduğu yer, konumu vb. değerine etki eden diğer hususlar nazara alındığında meskenin arsa payı dahil değeri 310.000,00 TL dir. KDV Oranı: %1
1. Satış Günü : 07/08/2018 günü 15:20 - 15:25 arası
2. Satış Günü : 04/09/2018 günü 15:20 - 15:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1322 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/06/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR