BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00827097
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : HAMİTLER MAH. / HAMİTLER
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA ŞEHİR 23.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2863 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.08.2018 10:15
İkinci Satış Günü
:
11.09.2018 10:15
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 7. İCRA DAİRESİ
2017/2863 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli,Osmangazi İlçesi,Hamitler Mahallesi,4971 ada 1 nolu parsel 3.700.00 m2 yüzölçümlü 3 Adet 4 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası nitelikli C Blok 2.Kat 10 nolu bağımsız bölümlü 103/3700 arsa paylı Konut vasıflı taşınmazın tamamı; Taşınmaz Hamitler Mahallesi,batısında 1.Üsküp Sokak,Kuzeyinde Gür Caddesi,Güneyinde 2.Doğa Sokakta A,B,C bloklardan oluşan sitenin içinde C Blok,2.Kat.10 İç Kapı nolu adresinde Dairedir.105.00 m2 alanında taşınmazdır.3 oda,1 salon,banyo,wc,2 balkondan ibarettir.Oda ve Salon zeminleri laminent parke,kapılar Amerikan,pencereler pvc doğrama,tavanlar kartonpiyerli,mutfakta mermer set altı üstü dolaplar,yerler ve duvarlar seramik kaplıdır.Balkonun birisi cam balkon olup balkon zeminleri seramik kaplıdır.Banyoda duşa kabin,klozet,Hilton lavabo,yerler ve duvarlar tavana kadar seramik kaplıdır.Ebebeyn banyosunda yerler ve duvarlar tavana kadar seramik kaplıdır.Wc +lavabo.klozetli,yerler ve duvarlar tavana kadar seramik kaplıdır.Bireysel kombili,asansörlü, Çevresinde aynı tarzda yapılaşmalar bulunduğu,her türlü alt yapı hizmetlerinin (elektrik,su,doğalgaz,ulaşım vb.) olduğu,kamu kurum kuruluş okul,camii vb yerlere yakın konumdadır.
İmar Durumu : Bursa İli,Osmangazi İlçesi,Hamitler Mahallesi,4971 ada 1 nolu parsel 1/1000 ölçekli Hamitler Revizyonu Uygulama İmar Planı kapsamında,Ayrık nizam KAKS (Kat Alanı Katsayısı):0.50,(max 4 kat) olan 5 metre ön bahçe ile 3 metre yan bahçe mesafeleri bulunan Konut Bölgesi İnşaat Alanında kalmaktadır
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/08/2018 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 11/09/2018 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2863 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR