BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00825362
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : ŞEHREKÜSTÜ MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 4+1
: 115
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA ŞEHİR 20.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/4407 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
335000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.08.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
11.09.2018 10:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2017/4407 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 6003 Ada, 1 Parsel, ŞEHREKÜSTÜ Mahalle/Köy, 4. Kat, 10 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı Mesken Nitelikli Taşınmazın Tamamı; Satışa konu taşınmazın bulunlduğu ana bina üzerinde üzerinde, alt katı işyeri/dükkan Üst katları konut tipinde bağımsız bölümlerden oluşmaktadır. 7 katlı olarak inşa edilen ana yapıda katlar arası bağlantı asansör ve mozayık kaplı merdivenle sağlanmaktadır. Çatısı ahşap üzeri kiremit örtülüdür. Yaklaşık,40 yıllık olduğu beyan edilen ana yapının 4.katında yer alan satışa konu taşınmaz,tespit tarihinde kapalı olması nedeniyle içerisine girilememiştir.Ancak, iç tasarımı ve nitelikleri benzer olduğu ifade edilen izdüşümü konumundaki bir alt katındaki 8 nolu emsal dairenin yerinde yapılan tetkikinde, taşınmaz, Antre, koridor ve bu mekanlara açılan, banyo, mutfak, tuvalet, 4 oda,salon ve 2 balkon iç birimlerinden oluşmaktadır. Su ve elektrik doğalgaz aboneliği bulunan doğalgazlı kombi sistem kaloriferle ısıtılan taşınmazın 115.00 m2 iç kullanım,130.000 m2 brüt alanında olduğu tespit olunmuştur. Satışakonu taşınmazın, çevresinde yer alan komşu parsellerinde, benzer şekilde, Bitişik Nizam binalarla yapılaşarak yörenin meskun hale getirildiği, her türlü alt yapı hizmetlerinin ilgili Kamu Kurumlarınca giderilen parselin, fomara meydanına çok yakın bir konumda olduğu, çevresine ulaşımın yaya ve motorlu araçlarla kolay bir şekilde yapıldığı görülmüştür.
Adresi : Şehreküstü Mah.Ahmet Hamdi Tanpınar Cad. Yuva Apt. No:12/10- Osmangazi / Bursa
Yüzölçümü : 328,90 m2
Arsa Payı : 33/400
İmar Durumu : Şehreküstü Mah.de kain,6003 ada,1 parsel sayılı yerin,1/1000 Ölçekli Şehreküstü Uygulamaİmar Planı Kapsamında “H:15.50 m Bitişik Nizam 5 kat İnşat alanında ” kaldığı, anlaşılmaktadır.
Kıymeti : 335.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/08/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 11/09/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4407 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebliğ yapılamayan ilgililere iş bu ilanın ilanen tebliğ yerine geçeceği ilan olunur.18/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR