ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00823796
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : CİKCİLLİ MAH. / ALANYA
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 14.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/6005 ESAS
Muhammen Bedeli
:
140000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.08.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
03.09.2018 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
2. İCRA DAİRESİ
2016/6005 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

Özellikleri : Tapu Kaydı:Antalya ili Alanya İlçesi Cikcilli Köyü Saraybeleni mevkii 367 ada 1 parselde, 181,41 m² alanlı arsa vasıflı ana taşınmaz üzerinde 50/588 arsa paylı 2.Kat. 7 B.B.sayılı mesken vasıflı taşınmaz.Bulunduğu yer: Alanya İlçesi, Cikcilli Köyü, saraybeleni Mevkiinde bulunmakta olup, Alanya şehir merkezine yaklaşık 3,5 km mesafe, denize takribi 1 km mesafededir. İmar durumu: 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında kalmakta olup,parselde yapılaşma müsadesinin blok nizam, 5 kat olduğu belirtilmiştir.Hali hazırda durumu: Taşınmaz Nazire Gökçe Apt. isimle tek bloklu bir site içerisinde bulunmaktadır, Bu site D-400 karayoluna yaklaşık 250 metre Alanya şehir merkezine yaklaşık 2,5 km mesafede meskun mahal içresende merkezi konumlu olup, bu sitenin olduğu parsel elektrik, su, altyapı, ptt ve belediye hizmetleri gibi her türlü hizmetlerdenyararlanmakta olan, gürültü ve hava kirliliğinden uzak konulmu bir taşınmazdır, bina zemin+4+ çatı katlı olan, betonarme karkas yapıda düz teras çatılı asansörsüz merdivenleri mermer kaplı olan iç ve dış cephesi sıva üzeri boyalı olan zemin katında dükkanlar normal katlarında meskenler bulunan yaklaşık 10-15 yıl yıpranlamı tek bloktan oluşan köşe konumlu bir binada bulunmaktadır, satışa konu mesken bu binanın 2. katında olup kuzey, güney ve doğu olmak üzere 3 cephelidir, bu mesken çelik giriş kapılı 3+1 şeklinde ayrı mutfaklı 2 balkonlu 1 adet banyosu bulunan ıslak zeminleri seramik 2 odasının zeminleri laminant diğer oda zeminleri seramik kaplamalı olan mutfak dolapları MDF sunta imalatlı duvarları düz sıva üzeri badanalı alçı ve kartonpiyer imalatı bulunmayan mutfak tezgahı granit kaplı iç doğramaları ahşap dış doğramaları PVC doğramalı yaklaşık 110 m² alanlı lüks olmayan imalatlara sahip taşınmazdır. Kıymeti: Meskenin bulunduğu yer konumu vb. değerine etki eden diğer hususlar nazara alındığında arsa payı dahil 140.000,00 TL olarak değerlendirilmiştir.KDV Oranı: %1
1. Satış Günü : 07/08/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 03/09/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/6005 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/06/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR