GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00823400
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
: 44
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 14.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/150703 ESAS
Muhammen Bedeli
:
95481 TL
Birinci Satış Günü
:
09.08.2018 10:50
İkinci Satış Günü
:
05.09.2018 10:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ
2017/150703 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, K.Kızılhisar Mah. 511 Ada, 9 Parsel, C blok, 5. kat, 52 nolu bağımsız bölüm.
Özellikleri: Taşınmazın bulunduğu bina: bodrum + zemin + 5 normal kattan olmak üzere 7 kattan oluşmaktadır. Taşınmaz binanın 5. normal katında, bina girişine göre sol ön tarafta konumlu güneydoğu cepheli 52 bağımsız bölüm numaralı meskendir. Bina girişi, zemin kat kotundan ve güneybatı yönden sağlanmaktadır. Binanın giriş ve merdiven zeminleri granit kaplama, duvarları 1,20 m seviyesine kadar mermer kaplama, kalanı saten boyalıdır. Binanın dış kapısı demir doğrama, merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Binada 2 adet asansör bulunmaktadır. Bina bakımlı durumdadır. Mahallinde yapılan incelemelere göre taşınmaz brüt 55 m2 inşaat alanlı olup net kullanım alanı 44 m2 dir. mesken; 2 oda, yaşam odası ve banyo-wc hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmaz iç hacimlerinde zeminler yaşam odasında seramik kaplı duvarlar plastik boyalıdır. Odalarda zeminler parke duvarlar plastik boyalıdır, ıslak hacimler zeminleri seramik kaplı, duvarlan fayans kaplıdır. iç kapılan ahşap kapı, pencereler PVC doğramadır. dış kapısı çelik kapı olup merkezi ısıtma sistemi ile ısıtılmaktadır. Taşınmaz yapı ve işçilik kalitesi bakımından orta seviyededir. meskenin yaklaşık 6 yıllık bir binada bulunduğu, yıpranma payı %10 olarak alınmıştır. yapımn bulunduğu binanın inşaat bedelini hesaplamaya esas yapı sımfı 3-B grubudur. Taşınmazın çevresinde taşınmaz ile benzer özelliklere sahip konut alanları yer almaktadır. Taşınmaz, Onkoloji Hastanesine 300m, Hacı Mustafa Karakuzulu Camiine 640 m mesafededir. genel itibariyle imarlı ve düzenli yapılaşmaların mevcut olduğu, gelişimi devam eden bölge sınırlan içerisinde yer almaktadır. Bölge genelde yapı kalitesine bağlı olarak, orta gelir grubu tarafından yatınm ve yerleşim amaçlı olarak talep görmektedir. Bölgenin ulaşım olanakları bakımından güçlü olması, süpermarketlere, sağlık kurumlanna yakın konumda yer alması değerini olumlu yönde etkilemektedir. Bölgede teknik altyapılar tamamlanmış olup bölgenin kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır.
Adresi : K.kızılhisar Mah. 104083 Nolu Sok. Hisar Rezidans No:2/C Daire No:52 Şahinbey/GAZİANTEP
İmar Durumu : İnşaat tarzı ayrık nizam kaks: 1.35 koşullu konut yapı adası alanında kalmakta
Kıymeti : 95.481,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mecut
1. Satış Günü : 09/08/2018 günü 10:50 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 05/09/2018 günü 10:50 - 11:00 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/150703 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.11/06/2018
***İş bu ilan tebliğat yapılamayan tüm ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR