KANDIRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00819140
Şehir : Kocaeli / Kandıra
Semt-Mahalle : AKDURAK MAH. / KANDIRA
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 08.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/722 ESAS
Muhammen Bedeli
:
159170 TL
Birinci Satış Günü
:
27.07.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
31.08.2018 14:30
Satış Yeri
:
KANDIRA BELEDİYESİ 2 KAT. TOPLANTI SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KANDIRA İCRA DAİRESİ
2016/722 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmazKocaeli İl, Kandıra İlçe, 279 Ada, 87 Parsel, AKDURAK Mahalle/Köy, 2 KAT 3 Nolu Bağımsız Bölüm adresinde yer almaktadır. İlçe ölçeğinde tüm alanlara yürüyüş mesafesindedir. Yakın çevresinde İmam hatip Lisesi,Kaymakamlık ,Emniyet Müdürlüğü, alışveriş alanları, bulunmaktadır. Belediye alt yapı imkânlarından faydalanmaktadır. Bağımsız bölümün yer aldığı parsel Kandıra Belediyesi İmar Ve Şehircilik Müdürlüğünün 22.12.2016 tarihli yazısına göre 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Ayrık nizam, 3 kat konut alanında yer almaktadır.Kıymet takdiri yapılan bağımsız bölüm 335m² alanlı arsa üzerinde betonarme karkas tarzda inşa edilmiş binada yer almaktadır. Kandıra Tapu Müdürlüğünde incelenen kat mülkiyetine esas mimari projesine göre bina zemin, 2 normal kattan oluşmaktadır. Yerinde bir kat fazla inşa edilmiştir. 3 bağımsız bölümlüdür. Parsel çevresi betonarme duvar üzeri tel çit ile çevrili, bahçesi parke taşı döşelidir. Dış cephesi mantolama üzeri akrilik boyalı, giriş kapısı camlı demir doğramadır. Ortak alanlarda zeminler ve merdiven basamakları mermer kaplama, alüminyum doğrama merdiven korkuluklu olup duvarlar plastik boyalıdır. Ana taşınmaz bakımlıdır. Bina 29.02.2012 tarih, 2607 sayıl ile iskanlıdır.2 normal kat, 3 bağımsız bölüm numaralı mesken projesine göre üst katta olmasına rağmen yerinde ilave kat çıkıldığından üst katın bir altındaki kattır. Bağımsız bölüm brüt 90m² alanlı antre, koridor, salon, 2 oda, mutfak, banyo, WC ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Doğalgaz kombili, giriş kapısı çelik, oda kapıları panel kapı, pencereler PVC doğramadır. Zeminler ıslak hacimlerde seramik, diğer hacimlerde laminat parke, duvarlar ıslak hacimlerde seramik, diğer hacimlerde plastik boyalıdır. Mutfakta meran kapaklı mutfak dolapları, mermer tezgah, banyoda duş teknesi ve kabini bulunmaktadır.
Adresi : Akdurak Mahallesi Tandoğan Caddesi İlim Sokak Yükselen Ap. No: 11/3 Kandıra - Kocaeli
Yüzölçümü : Bulunduğu Arsa :355 m2Bağımsız Bölüm: brüt 90 m2
Arsa Payı : 10/28
İmar Durumu : Ayrık nizam, 3 kat konut alanında yer almaktadır.
Kıymeti : 159.170,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/07/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 31/08/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : KANDIRA BELEDİYESİ 2 KAT. TOPLANTI SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/722 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR