MANAVGAT 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00813831
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : EVRENSEKİ MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 2+1
: 66
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 07.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/825 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.07.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
15.08.2018 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu Manavgat/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
3. İCRA DAİRESİ

2017/825 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri : Antalya İli, Manavgat İlçesi, Seki (Evrenseki)Mahallesi 289 Ada 1 Nolu Parsel, 6.889,77m² yüzölçümü ile Arsa vasfında kayıtlıdır. Taşınmaz üzerinde kat irtifaklı tesis edilmiştir. 12.10.2011 tarihinde yönetim planı oluşturulmuş binadaki satışa konu olan 1/80 arsa paylı E Blok, Zemin Kat, 26 Bağımsız Bölüm Nolu Konutun tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmaz Evrenseki-Yapallar Mahallesi sınırları içerisinde, Mahalle içerisinden kuzey-güney istikametinde geçen anayolun 350 m. kadar doğusunda bulunmaktadır. Parsel çevresinde imar yolları kısmen açılmış ve asfalt kaplanmış durumda olup, parselin hudutları itibari ile bütün cepheleri yollarla çevrilidir. Çevresine göre yüksek bir konumda olduğu için taşınmaz üzerine yapılan binaların oldukça geniş bir görüş ufku bulunmaktadır. Parsel Manavgat Belediyesi sınırları içerisinde kalmakta olup, belediye ve diğer kurumların sağladığı yol, su, elektrik gibi birçok alt yapı hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır. Parsel üzerinde 10 blok halinde bir site inşa edilmiştir. Bazı daireler de kullanılmaya başlanılmış olup diğerleri de oturulabilecek haldedir. Parselin ortasında site ihtiyacını karşılayabilecek kapasitede bir havuz inşa edilmiştir. Parselin çevre duvarlarının inşai işleri bitmiş, havuz ve çevresinin inşai işleri bitmiş olup kullanıma hazır hale getirilmiştir. Parsel içerisindeki peyzaj düzenlemesi yapılmış haldedir. Topoğrafik yapısı itibariyle yüzeyi düzgün ve kuzeyden güneye %3-4 civarında meyillidir.Sitede ortak kullanım alanı olarak tamamlanmış vaziyette bulunan havuzu mevcut olup, bahçe peyzajı ve aydınlatma armatürleri tamamlanmış vaziyette ve site etrafı betonarme ihata duvarı ile çevrilidir. Satışa konu bağımsız bölüm, 10 adet betonarme karkas yapının bulunduğu ve site şeklinde yapılmış parsel üzerinde bulunmaktadır. Bu yapılar bodrumlu ve bodrumsuz tip bloklardan oluşmakta, satışa konu bağımsız bölüm bu bloklardan bodrumlu Tip bloklardan E Blokun zemin katında bulunan 26. Bağımsız bölümdür. Bağımsız bölümün keşif tarihi itibari ile sıhhi tesisat ve elektrik tesisat montaj malzemeleri ile iç kapı kanatları ve mutfak dolapları ve tezgahının bulunmadığı tespit edilmiş olup, %90 seviyesinde tamamlanmıştır. Bağımsız bölümün, giriş kapısı çelik kapı, zemin kaplamaları tamamen seramik, balkon kapıları ile pencere doğramaları PVC den, iç duvarları ve tavanları alçı sıvalı ve kartonpiyerlidir. Merdiven ve balkon korkulukları paslanmaz alüminyumdan ve PVC pencereleri panjurludur. E8 depo eklentisi mevcuttur. Bağımsız bölüm güney, doğu ve kuzey cepheli olup giriş holü+wc-lavabo ve banyo+salon ve mutfak+yatak odası+oturma odası ve 2 adet balkon mahallerinden oluşmaktadır. Bağımsız bölüm 6.54 m2 balkon ve 66.22 m2 net kullanım alanlıdır.
Kıymeti : 170.000,00 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
İmar Durumu : Taşınmaz; 1/1000 ölçekli Evrenseki (Manavgat) Uygulama imar planı kapsamında konut alanı kalmakta,Ayrık nizam TAKS 0,20, KAKS 0,60, 3 kattır. 5000 m2 üzeri alanlarda İ:A:K:S 0,75 bina yüksekliği 9,50 m (3 kat) ön bahçe mesafesi 5, yan bahçe mesafesi 3m'dir.
1. Satış Günü : 18/07/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 15/08/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu Manavgat/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/825 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 28/05/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR