AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00814960
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
: 110
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 31.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/143 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.09.2018 10:45
İkinci Satış Günü
:
04.10.2018 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2017/143 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Afyonkarahisar İli,Merkez Çetinkaya Mahallesinde Kaim 3803 ada 1 parselde H-2 Blok ikinci kat 5 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmazdır. Satışa konu taşınmaztapu kaydında 5. 551,36 m2 lik arsa üzerinde inşa edilmiş '' H1, H2, H3, H4, H5, H6, H8 bloklu kargir ve arsası ' niteliğindeki taşınmazdaki H-2 bloğun ikinci katında 5 bağımsız bölüm nolu 1/64 arsa paylı mesken niteliğindeki gayrimenkulde, tam hisseli taşınmazdır.Taşınmaz Selçuklu Mahallesi 1355 Sokak Zafer Sitesi H-2 blok No: 3/2 ikinci kat daire no: 5 Afyonkarahisar adresinde bulunur. Taşınmaz Afyonkarahisar Belediye Başkanlığının 21/02/2017 tarih ve 226 sayılı yazılarında, söz konusu taşınmazın imar planında konut alanında kalmakta olup ayrık nizam 4kat, %30 inşaat müsaadeli olduğu belirtilmiştir. Taşınmaz Kıymet takdiri istenilen gayrimenkulü, her katta 2 daire olarak, bodrum kat+zemin+3 normal kattan oluşan 5 katlı betonarme karkas sistemde inşa edilmiş Afjet ısıtmalı Zafer sitesi H-2 blok ikinci kat 5 nolu bağımsız bölüm nolu mesken olup yaklaşık 110.00 m2 inşaat alanlı olan mesken dairenin 18 yıllık olduğu, Ebeveyn ve çocuk yatak odaları ile, ön cephede ( L) tipinde büyükçe bir salonu, ayrıca mutfak, wc banyo ile antre ve kiler mahallinden oluştuğu, Bağımsız bölüm meskende ayrıca mutfak ve banyo için doğalgazdan da faydalanılmaktadır. Antrede vestiyer bulunduğu, Mesken dairenin antre, hol, mutfak ve L tipi salon ile yatak odalarının tabanlarının ahşap laminant parke kaplı olduğu,wc, banyo taban döşeme kaplamalarının seramik olduğu, yine bu ıslak zeminlerin duvarlarının tavana kadar fayans kaplıdır. Kilerin tabanlarının seramik, duvarlarının fayans kaplama olduğu, tüm duvarların alçı sıvalı ve boyalı, tavanların normal sıvalı olduğu, Mutfakta mermer mutfak tazgahının olduğu, alt ve üst mutfak dolaplarının mevcut olduğu, mutfak alkonunda barbekünün bulunduğu banyoda duşakabin, klozet bulunduğu, Ebeveyn yatak odasında duş alma mahallinin bulunduğu, Elektriği ve suyu mevcut afjetli ve doğalgalı taşınmazdır.Taşınmazın bulunduğu arsa topoğrafik yapıda düzgün olduğu, Adnan kahveci caddesine, akarçaya osmangazi Anadolu lisesine ve süleyman Demirel Fen lisesine, 10 nolu Aile sağlık merkezine çok yakındır.İİK'nun 126 ve 114. maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri ilana derc edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/09/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 04/10/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/143 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR