ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00812945
Şehir : Mersin / Erdemli
Oda Sayısı : Stüdyo (1+0)
: 30
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 30.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/614 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
30000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.08.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.09.2018 10:00
Satış Yeri
:
Erdemli İcra Müdürlüğü Erdemli MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2017/614 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 105 Ada, 4 Parsel, Kızkalesi Akdeniz Mahalle, Mihtan alanı Mevkii, A Blok 1. Kat 12 Nolu Bağımsız Bölüm Mevcut kullanım şekli apartman dairesi olan mesken; site içerisinde zemin+2 katlı binanın zemin üzeri 1. katında bulunmaktadır. Konum olarak güney cepheli, yazlık sitelerin bulunduğu sosyal çevre bakımından kalabalık bir yerdedir. Deniz kenarına yaklaşık 50 metre mesafededir. Çevrede yapılaşmanın tamamlandığı görülmektedir. Bina yaklaşık olarak 15-20 yaşındadır. Binanın ortak kullanımı tesisat ve donanımı olarak; Kanalizasyon, şehir suyu, elektrik tesisatı, haberleşme tesisatı, açık otopark, ısıtma ve soğutma şekli sistemi soba ve klima tesisatı mevcuttur, asansör bulunmamaktadır.Binanın dış cephesi kara kumlu sıvalı ve akrilik dış cephe boyası ile boyanmıştır. Binanın giriş zeminleri mozaik karo ile kaplanmıştır. Giriş yan duvarları ve merdiven dairesi duvarları kumlu sıva üzeri plastik boya ile boyanmıştır. Merdiven basamakları ve sahanlıkları mozaik mermer ile kaplanmıştır.Meskenin iç fiziki özellikleri olarak; brüt toplam inşaat oturum alanı 30 m² alan oturumunda olup, 1 adet salon+mutfak, 1 adet wc+banyodan oluşmaktadır. Giriş kapısı demir panjur+ahşap kapıdır. Zemin döşeme kaplaması seramik kaplamadır. Duvar ve tavanı kumlu sıvalı ve boyalıdır. Salon ve mutfak bir arada olup mutfağın alt-üst dolapları mdf ahşap doğramadır ve mermer tezgahı mevcuttur. Alt ve üst mutfak dolapları arası tezgah üstü duvarlar dekoratif seramik kaplamadır. Pencerelerin kasa ve kanatları pvc plastik doğramadır. Islak hacmin yerleri seramik olup duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Dairenin elektrik ve sıhhi tesisatı tam ve çalışır durumdadır. Çevresinin yapılaşmış olduğu ve ulaşım sorununun olmadığı görülmektedir. D-400 Devlet karayolunun güneyinde ve yaklaşık 200 m. uzaklıktadır. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Kızkalesi Mahallesi, Ali Kiya Caddesi, No:20, Zambak Tatil Sitesi A-Blok 1. Kat No: 12Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 30 m²
Arsa Payı : 12/2304
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında, turizm tesis alanı, günübirlik tesis alanı, yol ve kıyı kenar çizgisinin güney yönünde kalmakta olup, turizm tesis alanı olarak ayrılan alanlar blok yapı nizamlı 5 kata imarlıdır. Günübirlik tesis alan olarak ayrılan alanda yapılaşma yüksekliği Hmaks=3.80'dir. Yol ve kıyı kenar çizgisinin güney yönünde kalan kısımlarının terk edilmesi gerekmektedir.
Kıymeti : 30.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Erdemli 2. Asliye Hukuk Mahkemesinin 12/09/2008 tarih ve 2008/389 Esas ve 26/09/2008 Tarih ve 2008/412 Esas dosyalarından ihtiyati tedbir kararları vardır. (İhtiyati tedbir şerhleri baki kalmak kaydı ile taşınmazın satışına karar verilmiştir.)
1. Satış Günü : 09/08/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 03/09/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Erdemli İcra Müdürlüğü Erdemli MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/614 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR