ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00810735
Şehir : Mersin / Erdemli
Semt-Mahalle : ALATA MAH. / ERDEMLİ
Oda Sayısı : 2+1
: 85
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 29.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/933 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
95000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.07.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
09.08.2018 10:30
Satış Yeri
:
Erdemli İcra Müdürlüğü Erdemli MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2017/933 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 661 Ada, 27 Parsel, Alata Mahalle, Zemin Kat 3 Nolu Bağımsız Bölüm Mevcut kullanım şekli apartman dairesi olan yapıda bulunan söz konusu mesken apartman içerisnide bulunmaktadır. Mesken, zemin+4 katlı binanın zemin katında bulunmaktadır. Konum olarak güney - doğu cephelidir. Çevrede yapılaşmanın kısmen tamamlandığı görülmektedir. Binanın ortak kullanımı tesisat ve doanımı olarak; kanalizasyon, şehir suyu, elektrik tesisatı, haberleşme tesisatı, ısıtma ve soğutma şekli sistemi soba tesisatı mevcuttur. Söz konusu bina asansörlüdür. Meskenin iç fiziki özellikleri olarak; brüt toplam oturum alanı 85 m² alan oturumunda olup, 1 adet açık mutfaklı salon, 2 adet oda, 1 adet kiler niyeti ile kullanılan küçük bir oda, 1 adet banyo+wc ve balkondan oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik kapıdır. Zemin döşeme kaplaması odalarda laminant parke kaplamadır, hollerde ise seramik kaplamadır. Duvar ve tavanı alçı sıva üzeri saten boyalıdır. Mutfağın alt-üst dolapları mdf ahşap doğramadır ve mermer tezgahı mevcuttur. Dairenin iç kapı kasa ve kanatları amerikan panel doğramadır, pencerelerin kasa ve kanatları ise pvc doğramadır. Islak hacmin yerleri seramik olup duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Darenin elektrik ve sıhhi tesisatı tam ve çalışır durumdadır.
Adresi : Alata Mah. 3030 Sok. No: 9 Zemin Kat No: 3 Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 85 m2
Arsa Payı : 8/100
İmar Durumu : Konut alanı olarak planlanmış olu, ayrık yapı nizamlı, beş kata imarlı, Taks=0.30, Kaks=1.50'dir.
Kıymeti : 95.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Detaylar tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 13/07/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 09/08/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Erdemli İcra Müdürlüğü Erdemli MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/933 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR