AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00809623
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

KADINANA 25.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/24397 ESAS
Muhammen Bedeli
:
90000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
02.10.2018 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2016/24397 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz, Afyonkarahisar İli, MerkezKumartaş/ Erenler Mahallesi 123 ada 32 parselde kain 525 m2 yüsölçümlü arsa vasıflı taşınmaz üzerinde yapılı ana binanın mesken niteliğindeki dördüncü kat 27 nolu bağımsız bölümdür.borçlu adına tam hisseli olup taşınmazın adresi Merke Erenler Mah. Çelik apt 2753 sokak Çelik apt no: 8 dir. Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı'nın 06/11/2017 tarih ve 1404 sayılı yazısında belirtildiği, üzere imar planında sosyal tesis alanında kalmakta olup emsal 2,50 Hmax 18 mt dir. Taşınmaz konum olarak Afyonkarahisar - İhsaniye karayolu üzerinde Ans Üniversite kampüsü nizamiye kapısına 600 mt mesafededir. A101, Şok market, migros gibi ulusal marketlerin olduğu caddeye 150 mt mesafededir. Sokak içinde gıda, emlak kafe, öğrenci yurdu, apart dairelerin faal olduğu taşınmazlar vardır. Yerleşim yerinin merkezinde, ana yola yakın konumda olması ve etrafının araç-yaya trafiği bakımından yoğun olması nedeniyle tercih edilen konumdadır. ulaşım ve altyapı sorunu yoktur. Kamu ve belediye hizmetlerinden yararlanır. il merkezine 13 km mesafededir. Ana bina zemin +5 kat olarak betonarme karkas sistemde 1 sene önce inşaa edilmiştir. zemin katı işyeri, normal kaları mesken olarak kullanılmaktadır. Bitişik nizamdadır. taşınmaz asansörlü ve kaloriferlidir ancak taşınmazın asansörü faal değildir. ısınması katı yakıtla sağlanmaktadır. dış cephe mantolama uygulaması yapılıdır.satışa konu 27 nolu bağımsız bölüm ana binanın 4. katında yer almaktadır. içi iki oda, mutfak banyodan ibaret olduğu halde net 35 m2 yüz ölçümündedir. giriş kapısı çelik kapı olan dairenini mutfağı antre içinde olup, 2 otası bölme duvarları ile ayrılmıştır. Mutfak L biçimide akrilik tezgah ile alt-üst dolapları mevcuttur. banyo ile birlikte tabanları seramik kaplıdır. banyo duvarları ise tavana kaar fayanstır. Tavanda Pvc asma tavan uygulaması yapılmıştır. Kabin seramik üzerine monte edilmiştir. 2 odanın tabanları laminat parke, duvarları ve tavanları ise saten alçı üzeri plastik boyalıdır. Kapıları ahşap kapı pencereleri ısıcamlı pvc doğramadır. Elektrik ve su tesisatı faaldir. İİK'nun 126 ve 114. maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri ilana derc edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 90.000,00 TLx

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/09/2018 günü 11:30 - 11:35 arası

2. Satış Günü : 02/10/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/24397 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR