DİYARBAKIR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00809345
Şehir : Diyarbakır / Yenişehir
Oda Sayısı : 4+1
: 209
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GE GÜNEYDOĞU EKSPRES 22.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/7083 ESAS
Muhammen Bedeli
:
141036 TL
Birinci Satış Günü
:
17.07.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
14.08.2018 14:00
Satış Yeri
:
Diyarbakır Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası MEZAT SALONU- Diclekent Bulvarı Kayapınar Gençlik , Kültür ve Sanat Merkezi Karşısı Kayapınar -DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
2. İCRA DAİRESİ
2017/7083 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Yenişehir İlçe, 465 Ada, 18 Parsel, YENİŞEHİR Mahalle/Köy, 4.Kat 15 nolu bağımsız bölüm, Bilirkişi raporuna göre; B+Z+6 katlı asansörlü binada doğalgaz ısıstma sistemli olduğu tespit edilmiştir. Binanın ruhsatıyla ilgili Yenişehir Belediyesinden yapılan sorguda ruhsatsız olduğu tespit edilmiştir. Ruhsat tarihi bilinmediğinden yakınında bulunan yapı ruhsatı bulunan binaların yapım yılı dikkate alınarak yapının yaklaşık olarak 1988 yılı inşalı Ademoğlu Apartman No: 8 Kat: 4 No:15 meskenin iç mekanının hol ve antre bağlantılı 4 oda 1 salon kiler mutfak banyo wc dağılımlı 2 balkonlu yaklaşık olarak 209 m2 kullanım alanlı dairenin iç mekanlarının zemin döşeme kaplamaları seramik kaplama ile kaplıdır. Taşınmazın tüm iç duvarları ve tavanları plastik boya ile boyalıdır. Banyo ve wc mahallerinin zemini seramik kaplama ile kaplı olup duvarlar yaklaşık tavana kadar fayans kaplama ile kaplıdır. Mutfak mahallinin kısmen duvarları fayans kaplama ile kaplı olup kısmen de plastik boya ile boyalıdır. Mutfakta bulunan tezgah mermer olup tezgah altı ve üstü ahşap dolap bulunmaktadır. Banyoda 1 adet ayaklı lavabo klozet ve duşakabin bulunmaktadır. Daire dış kapısı çelik iç kapıları camlı ahşap doğrama pencereler PVC doğramadan imal edilmiş olup elektriği ve suyu müstakildir. Parselin tapudaki niteliği arsa olup, 15 nolu bağımsız bölümün tapudaki niteliği Meskendir.
Adresi : Yenişehir Mah. Kain Aliemiri Cad. 5. Sokak Ademoğlu Apt. No: 8 Kat: 4 No: 15 Yenişehir / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 604 m2
Arsa Payı : 5/78
İmar Durumu : Bilirkişi raporuna göre Yenişehir Belediyesi Sınırları dahilinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında 465 ada 18 nolu parselin A-7 (Ayrık Nizam - 7 Kat ) M2 olarak planlama şartlarında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 141.036,50 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Bu parsel üzerinde yapılan inşaat dolasıyla komşu 19 nolu parsele 6,97 m² tecavüz etmiştir şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 17/07/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 14/08/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Diyarbakır Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası MEZAT SALONU- Diclekent Bulvarı Kayapınar Gençlik , Kültür ve Sanat Merkezi Karşısı Kayapınar - DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/7083 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR