MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00807862
Şehir : Mersin / Yenişehir
Semt-Mahalle : BATIKENT MAH. / EGRİÇAM
Oda Sayısı : 3+1
: 116
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 23.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/13986 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.07.2018 10:40
İkinci Satış Günü
:
07.08.2018 10:40
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi Zemin Kat,Z-20 Akdeniz/Mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 7. İCRA DAİRESİ

2017/13986 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Mersin İli, Yenişehir İlçesi, Menteş Mahallesi, 3864 Ada, 12 Parsel, 1. kat 1 nolu bağımsız bölüm satışa çıkartılmıştır. Yenişehir Belediyesinde bulunan dosyasının incelenmesinden ve verilen bilgilerden,ana taşınmazın,08.11.2010 tarih, 5/97 -279/2010 sayılı Yapı Ruhsatına göre,tek blok, Z+3 kat betonarme karkas olarak inşa edildiği anlaşılmıştır. Mahallinde, Fenni bilirkişi olanımızca ada parsel bazında yer tespiti yapılarak, Yenişehir Tapu Müdürlüğünde bulunan onaylı projesine göre,blok ve bağımsız bölümün yerinin vaziyet planına uygunluğu teyit edilmiştir. Ana taşınmaz, zemin katta 1 daire,normal katlarda 2 şer daireden 6 daire, toplamda da 7 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Zemin katta,sığınak ve her daire için eklenti olarak, 3.23. m2 lik birer kömürlük bulunmaktadır.Apartmanın giriş kapısı ferforje camlı demir kapı,giriş zemin kaplaması merdiven basamak ve kat holleri mermer kaplıdır.Merdiven korkulukları alüminyum korkuluktur. Doğalgaz hattı çekilmiştir. Merdiven kovası alçı sıvalı plastik boyalıdır.Bina dış cephesi sıvalı akrilik boyalıdır.Balkon korkulukları alüminyum korkuluktur. Asansör yoktur. Fransız balkon uygulaması yapılmıştır. Açık otopark alanı mevcut, bahçe ihata duvarı yapılıdır. Konumuz daire 1. katta bulunan kuzey-güney- batı cepheli dairedir. Daire giriş kapısı panjurlu çelik kapı, iç kapılar panel kapıdır. Pencere doğramaları pvc doğramadır. Mutfak tezgahı granit mermer, dolaplar mdf dolaptır. Duvarlar, alçı sıvalı saten boyalıdır.Alçı dekorasyon uygulamaları yapılmıştır. Oda zeminleri parke kaplı, antre-hol, mutfak, balkon zeminleri ve ıslak hacimlerinin zemin ve duvarları boydan boya seramik kaplıdır. Banyoda duşa kabin bulunmaktadır. Daire, 3 oda+ salon+mutfak+banyo+wc+antre-hol+ebeveyn odasında duş ve 2adet balkondan oluşmaktadır. Dairenin balkonlar dahil net kullanım alanı yaklaşık, 116,23m2 dir.
Adresi : Batıkent Mah., 2653 Sok. Bilas Apt. , No:7 , Kat:1 Daire: 1Yenişehir / MERSİN
Arsa Yüzölçümü : 677 m2 ,

Arsa Payı : 14/93
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı örneğine göre,ana taşınmazın imar planında;E=1.25 yoğunluklu konut alanı olarak işaretlendiği anlaşılmıştır.
Kıymeti : 200.000,00 TL ,

KDV Oranı : %1 ,

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydi Gibidir.
1. Satış Günü : 10/07/2018 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 07/08/2018 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mersin Adliyesi Zemin Kat,Z-20 Akdeniz/Mersin
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/13986 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR