İZMİR 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805764
Şehir : İzmir / Karabağlar
Semt-Mahalle : MALİYECİLER MAH. / FAHRETTİNALTAY
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/492 ESAS
Muhammen Bedeli
:
330000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.06.2018 11:20
İkinci Satış Günü
:
20.07.2018 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
15. İCRA DAİRESİ
2018/492 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU KAYIT BİLGİSİ : İzmir İl, Karabağlar İlçe, 11232 Ada, 6 Parsel, MALİYECİLER Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm
Hali hazır durumu : İzmir İli, Karabağlar İlçesi, Maliyeciler Mahallesi 11232 ada 6 parsel, 4. Kat, 7 BB nolu 72/488 arsa paylı mesken tapu kayıtlı olup, hali hazırda İzmir İli, Karabağlar İlçesi, Maliyeciler Mahallesi, 52/163 Sokak, No:1 Daire:7 posta adresinde konumludur. Taşınmaz Cemal Süreya parkı ile karşılıklı olup, Metin Oktay Mahalle Muhtarlığına 150 metre mesafededir. Taşınmazınbulunduğumuhitgenelolarakortagelirkesimitarafından ağırlıklı olarak mesken amaçlıtercihedilen, merkezi konumlu, genel itibari ile 15-20 yıllık yapıların olduğubölge olup, kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır.taşınmazın son katta cadde cepheli 3 oda 1 salon mutfak banyo balkon hacimlerinden oluştuğunu brüt yaklaşık 120 m2 alanlı olduğunu bildirmiştir. Taşınmazın salon ve oda zemin kaplamaları laminant, ıslak zeminler seramik kaplamadır. Kuru hacimlerde duvarları plastik boya tavanları kartonpiyer yapılı olan taşınmazın banyoda duvarları tamamen seramik kaplıdır. Taşınmaz giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap, pencereleri ise pvc doğramadır. Mutfak dolapları ahşap olan taşınmazın ısınması soba yada klima ile sağlanmaktadır. Rapor içeriğindeki fotoğraflar emlak ofisinden temin edilmiştir. Binada asansör mevcut olup doğalgaz tesisatı bulunmamaktadır. Kat irtifakı tapusuna sahip olan taşınmazın yaklaşık %10 yıpranması mevcuttur. Konu parselle ilgili, taşınmazın dosyasında yer alan imar durum örneğine göre, blok nizam 5 kat ticaret+konut alanında kalmaktadır.
Adresi : İzmir İli, Karabağlar İlçesi, Maliyeciler Mahallesi, 52/163 Sokak, No:1 Daire:7
Yüzölçümü : 120m2
Arsa Payı : 72/488
İmar Durumu : Tickticaret +konut alanınaisabet etmektedir.Taks:0,35 kaks: : 1,75 olmak kaydıyla blok nizam 5 kat konumdadır.
Kıymeti : 330.000,00 TL
KDV Oranı :KONUT İPOTEĞİ OLDUĞUNDAN İHALE ALICISI MUAFTIR.
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 20/06/2018 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 20/07/2018 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, Konut ipoteğine ilişkin Takip olduğundanKDV den muaftır. 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/492 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/03/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR