SİLİFKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

SİLİFKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805004
Şehir : Mersin / Silifke
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ GÖKSU 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/269 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
108735 TL
Birinci Satış Günü
:
27.06.2018 10:25
İkinci Satış Günü
:
27.07.2018 10:25
Satış Yeri
:
Silifke Adalet Sarayı Silifke İcra Müdürlüğünde

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.SİLİFKE İCRA DAİRESİ

2017/269 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Mersin İl, Silifke İlçe, 345 Ada, 813 Parsel, MUKADDEM Mahalle/Köy, A Blok Zemin 1 nolu bağımsız bölümün satışan karar verilmişir, ana taşınmazın niteliği yedi bloklu dörder katlı elli altı daireli kargir binalar ve arsası niteliğinde olup, İcradosyasındaki Tapu kayıtlarına göre parselin yüz ölçümü 3.671,30 m2 miktarındadır. İcra konusu olan A blok zemin kat 1 numaralı bağımsız bölümün arsa pay/payda değeri 1/56dir. İcra konusu Bağımsız Bölüm mesken niteliğindedir. İcra konusu taşınmaz borçluadına tamoranında hisseli olarak kayıtlıdır. taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam 4 kat konut alanı olarak tanımlı olduğu tespit edildi. Taşınmaz fiilen imar durumunu tamamlamış haldedir.Mukaddem Mahallesinin merkezinde yer almaktadır. Taşınmazın açık adresi Yeni Mahalle İstiklal Caddesi No; 15 iç kapı no; 1 Silifke Taşınmaz Belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz Konum olarak etrafında yapılaşmanın yoğunolduğu yerde yer almaktadır. Taşınmaz konum Silifke-Antalya karayoluna yaklaşık 500 metre mesafededir. parsel üzerinde 4 katlı yapı bulunmaktadır. İcra konusu taşınmaz olan A blok zeminkat 1 bağımsız bölümün yerinde incelenmesi; Meskenin iç ve dış cephesinin sıvasının ve boyasının yapılı durumda olduğu, iç kapıların ahşap olduğu, pencerelerinin PVC ve ahşap olduğu Mesken fonksiyonel olarak mutfak, oturma odası, 2 adet balkon, salon, çocuk odası, antre, banyo, tuvalet ve yatak odasındanoluşmaktadır. Yapılan inceleme sonucunda dairenin brüt 125,00 m2 kullanım alanı bulunmaktadır. Meskenin tiki cephesi açık durumdadır.Taşınmaz fiziki olarak %20 oranında yıpranmış durumdadır. Taşınmazın Bulunduğu arsanın metre kare birim fiyatı yapılan piyasa ve emsal araştırmaları sonucunda metre kare birim fiyatının 600,00TL/m2 olduğu tespit edildi.Taşınmaz üzerindeki yapı 3A yapı sınıfına girmektedir. Yapının yıpranma payı bulunmamaktadır.
Adresi : Mukaddem Mah. 345 Ada 813 Arsel Yeni Mah. İstiklal Caddesi No:15 /1Silifke / MERSİN
Yüzölçümü : 3.671,30 m2 Arsa Payı : 1/56
İmar Durumu : 345 Ada 813 Parsel nolu taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam 4 kat konut alanı olarak tanımlı olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz fiilen imar durumunu tamamlamış haldedir.
Kıymeti : 108.735,35 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/06/2018 günü 10:25 - 10:30 arası

2. Satış Günü : 27/07/2018 günü 10:25 - 10:30 arası
Satış Yeri : Silifke Adalet Sarayı Silifke İcra Müdürlüğünde
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/269 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR