ANAMUR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ANAMUR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00804984
Şehir : Mersin / Anamur
Oda Sayısı : 2+1
: 83
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/177 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
110000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.07.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
09.08.2018 10:00
Satış Yeri
:
Anamur belediyesi Meclis Salonu. Belediye ana hizmet binası zemin kat Anamur/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ANAMUR İCRA DAİRESİ

2017/177 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin ili , Anamur ilçesi ,Yalıevleri mah. Mengez mevkii 428 ada 19 parsel sayılıC blok 3 .kat 9 BB nolu mesken . Parsel içerisinde 3 blok halinde bir site bulunmaktadır. Parsel yola cepheli olup alışveriş bölgelerine , adliye sarayı ,ve hükümet konağına , sosyal tesislere uzaktır. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden yararlanır konumdadır.C blok parselin güneyindeyer almaktadır. C blok kolon kat üzeri 4 katlıdır. Betonerme karkas sistemde inşa edilmşitir. Binanın her katında 4 adet mesken bulunmakta olup binada toplam onalltı adet mesken yer almaktadır. Kıymet takdirine konu olan 9 nolu mesken binanın kolon üzeri 3. katında kuzey ve doğu cepheli bağımsız bölümdür. Bağımsız bölüm merdivenlerden çıkınca sağdaki ilk dairedir. Anamur Tapu müdürlüğünde bağımsız bölümün 23.06.2010tarih 19 nolu yapı ruhsatı ve 21.07.2010 tarihli kat irtifakına esas mimarı projesi incelenmiş olup bağımsız bölümün mimarı projesine göre brüt 83. m2 yüzölçümünde olduğu bilirkişi raporunda belirtilmiştir. bağımsız bölüm açık mutfaklı salon, iki oda, banyo, WC , antre , ile 3 balkondan müteşekkildir. dairenin giriş kapısı çelik kapı, pencere doğramaları PVC ,dir .yapı yaklaşık 6/7 seneliktird. Bina ana giriş kapısı demir kapıdır. Merdivenleri mermer kaplamalı olup, merdiven korkulukları alüminyumdur. binanın dış cephesi boyalıdır. Binada asansör bulunmamaktadır. Taşınmazın değeri 110.000 tldir.
Adresi : İskele Mah. Yurcan Konut Yapı Koop. 11/C K : 3 D 9 Anamur /Mersin
Yüzölçümü : Parselin tamamı 3.408,00m2 ( meskenin yüzölçümü 83 m2 olarak bildirilmiş )
Arsa Payı : 1/48
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Anamur belediyesince verilen imar durumu na göre, Parsel Belediye sınırları ve uygulama imar planı içerisinde , konut alanı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yer aldığı gibidir.
1. Satış Günü : 11/07/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 09/08/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Anamur belediyesi Meclis Salonu. Belediye ana hizmet binası zemin kat Anamur/MERSİN -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/177 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR