ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00803564
Şehir : Şanlıurfa / Merkez
Semt-Mahalle : KARAKÖPRÜ MAH.
: 156
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

ŞANLIURFA OLAY 14.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1880 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.06.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.07.2018 10:00
Satış Yeri
:
Şanlıurfa Adliyesi Ek Hizmet Binası 1. Kat 3. İcra Müdürlüğü Önü (Veysel Karani Mah. 455 Sok. No: 9 Özel Şanmed Hastanesi Arkası Haliliye / ŞANLIURFA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA
3. İCRA DAİRESİ
2018/1880 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa ili, Merkez ilçesi, Karaköprü mahallesinde kain olup ada numarası 3045 ve parsel numarası 18 olan, 1.221,66 m² yüz ölçümüne sahip, arsa vasfındaki ana taşınmaz üzerinde yer alan, 17/340 arsa paylı ve daire vasfındaki, 3. Kat 5 Nolu Bağımsız Bölüm
(Taşınmazın maliki Yusuf ÇAKMAKLI'dır. Şanlıurfa ili, Karaköprü ilçesi, Narlıkuyu mahallesi, 1257. Sokak, Aslan Apt., No:4/5 adresinde yer alan taşınmaz ayrık nizam, 5 kat, konut imarlı olup Taks:0.30 ve Kaks:1.50 olarak belirlenmiştir. Karaköprü Belediyesi sınırları dahilinde yer almakta olan taşınmaz tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Satışa konu olan dairenin de yer aldığı ana yapı, 1.221,66 m² yüz ölçümüne sahip parsel üzerinde konumlanmış ve betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş, yaklaşık 7 yıllık bir binadır. Tapuda kat irtifakı tesis edilmiş ''arsa'' vasıflı ana taşınmazın 25/01/2013 tarihli mimari projesine göre 2 bodrum + zemin + 7 normal katlı olarak inşa edilmiştir. 2. bodrum katında 1 adet ortak depo ve sığınak, 1. bodrum katında 2 adet depo ile bina girişi, zemin katında 2 adet asma katlı dükkan ve sair katların tümünde ise her katta 2'şer adet mesken bulunmaktadır. Böylelikle ana binada toplam 19 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Ana binanın girişi batı cepheli, giriş kapısı demir doğrama olup merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplama olarak inşa edilmiştir. Asansörlü ve doğal gazlı olan ana yapının otopark alanı da bulunmaktadır. Genel olarak kaliteli malzeme ve işçilik ile inşa edildiği gözlemlenen ana yapı bakımlı durumdadır. Satışa konu olan 3. kat 5 nolu bağımsız bölüm, bina girişine göre sol taraf (güney-batı-kuzey) cephede yer almaktadır. Kat irtifakına esas mimari projesine göre brüt 156 m² (balkonlar dahil) kullanım alanına sahip olan taşınmaz antre + salon + 3 oda + mutfak + banyo + wc/lvb + 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.)
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : % 8
1. Satış Günü : 26/06/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 24/07/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa Adliyesi Ek Hizmet Binası 1. Kat 3. İcra Müdürlüğü Önü (Veysel Karani Mah. 455 Sok. No: 9 Özel Şanmed Hastanesi Arkası Haliliye / ŞANLIURFA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1880 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR