ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00801741
Şehir : Mersin / Erdemli
Semt-Mahalle : AYAŞ MAH. / ERDEMLİ
Oda Sayısı : 2+1
: 120
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 9
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 14.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/767 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.07.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
31.07.2018 11:00
Satış Yeri
:
Erdemli İcra Müdürlüğü Kalemi- Erdemli/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2017/767 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 118 Ada, 20 Parsel, AYAŞ Mahalle/Köy, 1.Kat 1 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Binaların kullanılış tarzlarına göre yapılan ayrımda söz konusu bu bağımsız bölüm. Konut sınıfına girmektedir. Binaların inşaat nevilerine göre yapılan ayrımda ise; Binaların taşıyıcı sistemleri esas alınmak sureliyle belirlenen inşaat nevi lerine ve yapım tekniğine göre söz konusu yapı, Betonarme karkas bina sınıfına girmektedir.Mevcut kullanım şekli yazlık daire olan yapıda bulunan söz konusu mesken; apartman içerisinde bulunmaktadır. Mesken, zemîn+9 katlı binanın zemin üzeri 1. katında bulunmaktadır. Konum olarak kuzey-güney-doğu cephelidir. Bina konum olarak Mersin-Silifke karayolunun kuzeyinde bulunmaktadır. Çevreye baktığımızda yapılaşmanın büyük oranda tamamlandığı görülmektedir. Binanın yapıldığı dönemdeki malzeme özelliği ve kalitesi İle işçilik çeşitliliğine baktığımda, yaklaşık olarak 10-15 yaşlarındadır. Binanın ortak kullanımı tesisat ve donanımı olarak; Kanalizasyon, Şehir suyu Elektrik tesisatı, Haberleşme tesisatı, ısıtma ve soğutma şekli sistemi soba tesisatı mevcuttur. Binanın dış cephesi kara kumlu sıvalı ve akrilik dış cephe boyası ile boyanmıştır. Bahse konu binada asansör bulunmaktadır. Çevre peyzajı yapılmış olup, genel kullanıma açık havuz da bulunmaktadır.Meskenin iç fiziki özellikleri olarak; brüt toplam inşaat oturum alanı 120 m² olup, 1 adet açık mutfaklı salon, 2 adet oda, l adet banyo, 1 adet wc ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Giriş kapısı demir ve demir panjur kapıdır. Zemin döşeme kaplaması seramik kaplamadır. Duvar ve tavanı kumlu sıva üzeri boyalıdır. Mutfağın alt-üst dolapları mdf ahşap doğramadır ve mermer tezgahı mevcuttur. Dairenin iç kapı kasa ve kanatlan pvc doğramadır, pencerelerin kasa ve kanatları ise yine pvc doğramadır. Islak hacimlerin yerleri seramik olup duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Dairenin elektrik ve sıhhi tesisatı tam vc çalışır durumdadır.
Söz konusu yapı orta sınıf kalite ve özellikte malzeme vc işçiliğe sahiptir. Binanın yapılış tarzı, işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi, kalitesi ve benzeri hususlar nazara alınarak yapılan Bina Sınıflandırmasına göre bu yapı, ikinci sınıf inşaat sınıfına girmektedir.
Adresi : Ayaş Mahallesi, Yıldırım Beyazıd Caddesi, No:31G Gazikent Sitesi K:1 No:1 Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 120 m2
Arsa Payı : 1/18
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Konut Alanı olarak ayrılmış olup; mevcut yapı korunacak alandır
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Detaylar dosyasında mevcuttur
1. Satış Günü : 06/07/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 31/07/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Erdemli İcra Müdürlüğü Kalemi- Erdemli/MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/767 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR